Spotkanie z nominowanymi do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W poniedziałek 28 listopada, w klubokawiarni Pardon, To Tu w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktorek i aktorów nominowanych w tym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego oraz prezesa Fundacji „KINO”, Jacka Cegiełki, organizatora wydarzenia. Byliśmy i my – patron medialny tego zacnego wydarzenia. W spotkaniu z dziennikarzami i publicznością, prowadzonym przez Agnieszkę Szydłowską, dziennikarkę newonce.radio, wzięli udział:

Mikołaj Kubacki (nominowany za rolę w filmie „Apokawixa”),
Eryk Kulm jr (film „Filip”),
Michalina Łabacz (film „Wesele”),
Magdalena Wieczorek (film „Zadra”).

Jan Hrynkiewicz, piąty z nominowanych aktorów (film „Słoń”), nie mógł być obecny, ale o castingu i przygotowaniach do roli Bartka opowiedział reżyser filmu Kamil Krawczycki. Aktorki i aktorzy przybliżyli nam proces powstawania filmów, za które dostali nominację. Opowiedzieli także o swoich bohaterkach i bohaterach oraz pracy jaką wykonali, aby stworzyć niepowtarzalne aktorskie kreacje. Wspomnieli także o początkach swoich karier i kolejnych planach zawodowych.


O tym, kto odbierze Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego 2022 i statuetkę projektu Pawła Althamera przekonamy się 12 grudnia podczas gali w kinie Luna w Warszawie. Laureata lub laureatkę Nagrody Jury wyłonią jurorzy powołani przez Fundację dla Kina i Fundację „KINO”, organizatorów wydarzenia.

W czasie gali zostanie również wręczona Nagroda im. Bolesława Michałka dla najlepszej książki filmowej za 2022 r. Zostały do niej nominowane:

– „Od Wydziału Propagandy Filmowej do Centralnego Urzędu Kinematografii: pierwsza dekada partyjno-państwowego monopolu w polskim kinie” Ewy Gębickiej. (Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego),
– „Przerwane emancypacje: polityka ekscesu w kinie polskim lat 1968-1982” Sebastiana Jagielskiego (Wydawnictwo Universitas),
– „Przebłyski piękna: spotkania z Jonasem Mekasem” Andrzeja Pitrusa (Wydawnictwo w Podwórku).

Nagrody pieniężne dla laureatów/-tek wskazanych przez jury Nagród Cybulskiego i Michałka ufundował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Reklama