Gdańsk gospodarzem finałów Siatkarskiej Ligii Narodów

Tekst sponsorowany

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Po tegorocznych Mistrzostwach Świata siatkarek, czas na emocje w męskim wydaniu. Na początku grudnia oficjalnie ogłoszono, że finałowy turniej Siatkarskiej Ligii Narodów VNL 2023 mężczyzn zostanie rozegrany w Ergo Arenie w lipcu przyszłego roku.

Kibice w Gdańsku nie będą musieli więc długo czekać na kolejny siatkarski turniej najwyższej rangi. W zeszłym rokunie ominęły ich Mistrzostwa Europy, podczas których Biało-Czerwoni rozegrali w Ergo Arenie fazę pucharową, a cały turniej EuroVolley zakończyli z brązowym medalem.

W Gdańsku rozegrana została też faza wstępna tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Tym razem zmierzą się tu uczestnicy wielkiego finału tych rozgrywek.

Siatkówka na najwyższym poziomie

– Kolejny raz siatkówka na najwyższym, międzynarodowym poziomie trafi do Gdańska. Cieszymy się, że najlepsi siatkarze świata z reprezentacją Polski na czele zagrają w lipcu w Ergo Arenie. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecze i do wspólnego przeżywania sportowych emocji – mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

Szesnaście reprezentacji zmierzy się w Gdańsku

Siatkarska Liga Narodów 2023 kryje już coraz mniej tajemnic – do pełnego obrazu brakuje jeszcze szczegółowego terminarza rozgrywek fazy wstępnej. Założenie jest takie, by każdej z uczestniczących w Lidze Narodów reprezentacji zagwarantować po 12 meczów z tak samo silnymi rywalami. Wszystkie 16 zespołów jest klasyfikowanych według światowego rankingu po zakończeniu poprzedniej edycji Ligii Narodów.

Kto z kim zagra w Siatkarskiej Lidze Narodów 2023, a przede wszystkim z kim na boisku spotkają się reprezentanci Polski? Tego dowiemy się już w nowym roku.

Podpisy do zdjęć:

Szesnaście reprezentacji zmierzy się w Gdańsku już w lipcu przyszłego roku

Przyszłoroczny kalendarz Siatkarskiej Ligii Narodów z finałem w Gdańsku

Reklama