Najlepsze Pomysły na Walentynki! Top 5 Miejsc!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Nie wiesz co zrobić na Dzień Zakochanych? Sprawdź nasze propozycje na najlepsze pomysły na Walentynki! #AnywhereYouAre

Warszawa na walentynki 2023. Najbardziej romantyczne miejsca

MIŁOŚĆ POTRAFI ZNALEŹĆ DROGĘ TAM GDZIE NIE MA NAWET ŚCIEŻKI

Eurypides 

Najlepsze pomysły na Walentynki

Już dzisiaj Walentynki! Wyjątkowy dzień, który warto spędzić z wyjątkową osobą. Bez względu czy będzie to Wasz partner, przyjaciel czy siostra – najlepiej spędzić ten czas aktywnie!

Romantyczna atmosfera i długie spacery sprzyjają szczerym rozmowom, dobrym emocjom. Gdy będzie Wam zimno, także przytulasom! Stąd nasze top 5 idealnych miejsc plenerowych na Dzień Miłości.

Człowiek szczęśliwy, gdzie polskie Malediwy 

Jaworzno, miasto położone raptem 25 minut samochodem od Katowic. Bardzo zielone, urokliwe szczególnie ze względu na Park Gródek, w którym występują polskie Malediwy. Skały otaczające zalew sprawiają, że woda ma lazurowy kolor.

Wygląda to dosłownie jak z pocztówki z Malediwów. Idealne miejsce na długie spacery i sesje zdjęciowe. Nad wodą unoszą się drewniane, kręte kładki z małymi altankami. Doskonałe miejsce na rozmowę czy mały, szybki piknik.

Romantyczną scenerię warto uchwycić na wielu zdjęciach. Spełnią idealną rolę pamiątki, mam nadzieję, idealnego dnia. 

Ziemski raj, czyli Arkadia Nieborowska 

Arkadia, wieś w Polsce obok Łowicza. Położona w pół drogi między Warszawą a Łodzią. Stanowi najbardziej romantyczny park w Polsce. Młode pary często organizują w nim sesje ze względu na jego wielki urok. Arkadia czyli Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej to ogród w stylu angielskim.

Znajduje się w nim wiele ścieżek, zadbanych roślin, a także ukrytych obiektów – ruin pałacyków czy akweduktów. Obok niego Nieborów zachwyca przepięknym Pałacem Radziwiłłów z barokowym ogrodem. Pałac zaprojektowany przez architekta królewskiego jest doskonałym przykładem stylu życia ówczesnej magnaterii. Na zewnątrz zdobią go 300-letnie platany.

Chcesz się poczuć jak księżniczka z księciem w ten wyjątkowy dzień? Wybierz się do Arkadii.  

Wyjątkowe miejsce na liście UNESCO 

Tym razem wybierzemy się w miejsce doskonałe dla pasjonatów przepięknych widoków i odrobiny historii. Mowa o Parku Mużakowskim. 700 hektarów, które można zwiedzać pieszo, rowerem bądź bryczką. Znajduje się w nim odrestaurowana oranżeria, Nowy Zamek, mauzoleum, most Królewski i Arkadowy. Piękna roślinność licząca tysiące gatunków.

Oczywiście mamy luty, ale myślę, że pod lekką śniegową pokrywą wszystko wygląda równie pięknie. Jest to największy park w stylu angielskim w Polsce. Co ciekawe park nie jest tylko polski… biegi historii podzieliły park na pół, stąd ze strony polskiej można od razu obejrzeć stronę niemiecką. Budowle i bogactwo przyrody zachwyca w tym miejscu od XIX wieku. Może w tym roku zachwyci i Ciebie?

Miasto miłości  

Chełmno położone w województwie kujawsko-pomorskim nazywane jest miastem zakochanych. Nazwę taką zawdzięcza relikwii św. Walentego znajdującą się w chełmińskim Kościele Farnym. Podczas nabożeństwa dla zakochanych i dla par obchodzących jubileusze małżeńskie 14 lutego relikwię tę można oglądać. Miasto przyciąga swoją piękną architekturą i średniowiecznymi zabytkami.

Tego dnia miasto przygotowało więcej atrakcji. Kamienice ogarnia romantyczna atmosfera, organizowane są jarmarki walentynkowe, parady rycerzy, konkursy, wystawy i coroczny Festiwal Piosenki Miłosnej. Wykonania odbywają się na rynku. Mogą wystąpić na nim zarówno gwiazdy estrady, jak i amatorzy.

Piekarze i cukiernicy przygotowują na ten dzień podwójne porcje wyrobów w kształcie serc oraz słynnych bułeczek z lubczykiem. Lubczyk uważany jest za naturalny afrodyzjak. Może się skusisz?

Po studencku i bardzo magicznie 

Najlepsze Pomysły na Walentynki - Gdzie Udać Się w Dzień Zakochanych?

Najlepsze pomysły na Walentynki nr 5: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego znajdujący się obok Łazienek Królewskich w Warszawie. Zachwycający ogród botaniczny cieszy oko cały rok. Latem miłość rozkwita jak tulipany, magnolie i róże, a 14 lutego świeci…

Wciąż odbywa się tutaj wystawa świateł Magiczny Botaniczny, który zachwyci Cię świetlistymi instalacjami. Z alejek będziesz mógł podziwiać wielkie i świecące kwiaty, tęcze, wiewiórki, a nawet mamuta! Piękne zdjęcia gwarantowane! Idealne miejsce na wieczorny spacer z drugą połówką. Szczególnie, że po wystawie można przejść do Łazienek Królewskich i kontynuować urocze spotkanie.  

Z kluczem do serca!  

Najlepsze Pomysły na Walentynki - Gdzie Udać Się w Dzień Zakochanych?
http://www.tomlight.pl/foto-album/szczecin/

Bez względu gdzie jesteś, niedaleko Ciebie znajduje się jakieś romantyczne miejsce. Idealnym tego przykładem są wszechobecne mosty miłości, na których zakochani zawieszają kłódki. Niech to będzie dowód Waszej wiecznej miłości.

Popularne miejsca, na których miejscowi i turyści przypinają kłódki to taras widokowy na warszawskiej Starówce, Kładka Bernatka w Krakowie, Most Tumski we Wrocławiu, Most Jordana w Poznaniu, Park Poniatowskiego w Łodzi, most nad rzeką w Węgierskiej Górce, czy molo w Międzyzdrojach.  

Najlepsze pomysły na Walentynki – Konkluzja

Mamy nadzieję, że podobały Wam się nasze najlepsze pomysły na Walentynki. Jeśli tak, mamy dużo więcej materiałów i wywiadów #AnywhereTV!

Karina Jaworska

Reklama