Najlepsze Miasta na City Break

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Najlepsze Miasta na City Break

Planujecie krótki, weekendowy urlop, ale nie wiecie, co i gdzie chcielibyście zobaczyć?  Marzy wam się zwiedzanie nowego miejsca i chwila odpoczynku? Poniżej prezentujemy trzy miasta, które są idealnym wyborem na szybki city break. Do każdego z nich dostaniecie się bezpośrednio z gdańskiego lotniska.

Trzy Stolice, Trzy Możliwości na City Break

Trzy stolice, trzy państwa, każde zupełnie inne i na swój sposób wyjątkowe. Lubicie spokój, ciszę i dużo zieleni, ale nie chcecie rezygnować z udogodnień i aktywności, jakie oferuje wielkie miasto? Poznajcie duże miasta z charakterem niewielkiej miejscowości, idealne na wyjazdowy weekend.

Belfast, niepozorny

Najlepsze Miasta na City Break

Miasto mniejsze od Pragi, ale za to z wielką duszą! Stolica Irlandii Północnej zaskoczy niejednego podróżnika swoim zróżnicowaniem i ilością okolic do zwiedzania, szczególnie na city break. Wycieczkę po Belfaście warto zacząć od jego duszy, czyli Cathedral Quarter – kiedyś dzielnicy handlowej, dzisiaj centrum kultury, rozrywki i gastronomii. To tutaj zjecie najlepsze jedzenie, zwiedzicie Katedrę Świętej Anny i obejrzycie międzynarodowe wystawy lub spektakle w MAC, czyli Metropolitan Arts Centre.

25 minut spacerkiem od Cathedral Quarter znajduje się Titanic Belfast, czyli muzeum najsłynniejszego statku świata. To właśnie w tamtejszej stoczni, Harland and Wolff Heavy Industries, zbudowano słynny liniowiec. Co tam znajdziecie? Etapy powstawania statku, kabiny wszystkich klas, salę poświęconą zatonięciu i nie tylko – warto zarezerwować na to miejsce kilka godzin. Wszystkim miłośnikom zwiedzania spodoba się także Belfast City Hall i wieża zegarowa Albert Memorial Clock Tower. Z kolei ci, którzy od zabytków wolą dobre jedzenie, odnajdą się na St George’s Market, gdzie będą mogli spróbować lokalnych przysmaków i przejść się wśród stoisk pełnych rzemieślniczych wyrobów mieszkańców.

Rejkiawik, przepiękny

Najlepsze Miasta na City Break

„Przepiękny” nie jest może najbardziej odkrywczym epitetem na świecie, ale największe miasto Islandii to naprawdę miejsce nie z tej ziemi. Rejkiawik jest najbardziej wysuniętą na północ stolicą świata, położoną między zatoką Faza, a górskim masywem Esja – ta lokalizacja naprawdę gwarantuje niezapomniane widoki. Jednak nie samą naturą człowiek żyje, w mieście naprawdę jest sporo do zwiedzania. Warto przejść się głównym deptakiem na ulicy Skolavordustígur, gdzie znajdziecie sklepiki, lokalne mini galerie sztuki czy restauracje. Na jego końcu znajduje się jedna z najbardziej imponujących projektów architektonicznych Islandii inspirowany lodowcami, czyli Kościół Hallgrímskirkja.

W Rejkiawiku warto wybrać się także do Galerii Narodowej położonej nad stawem miejskim Tjörnin – znajdziecie tam klasyczne dzieła najważniejszych artystów Islandii. Miłośnicy zwiedzania odnajdą się także w Muzeum Narodowego, gdzie przybliżona została historia całej Islandii, sięgająca czasów wikingów. Jeżeli od klasycznych dzieł i historii wolicie coś bardziej współczesnego, to świetnym wyborem będzie Hafnarhus, muzeum sztuki współczesnej oraz Plac Ingólfstorg, gdzie można odpocząć, poobserwować życie mieszkańców Rejkiawiku i zjeść coś w lokalnej restauracji. Idealna propozycja na city break.

Kopenhaga, niezawodna

Najlepsze Miasta na City Break

Są takie miejsca, które zachwycą absolutnie każdego – stolica Danii jest właśnie jednym z nich. Niezależnie od pory roku, Kopenhaga to zawsze świetny wybór na city break. Znane na całym świecie kolorowe budynki w porcie Nyhavn to dopiero początek przygody. Kopenhaga to zamki, Christiansborg, Amalienborg, Rosenborg, Kronborg – każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób. Ciekawscy powinni także odwiedzić Wolne Miasto Christiania, czyli częściowo niezależną dzielnicę miasta, kiedyś znany ośrodek kultury hipisowskiej i alternatywnej.

Szukając wyciszenia warto skierować się w stronę Cytadeli Kastellet i plaży Amager. Ta pierwsza to stare wały ochronne, które Duńczycy wykorzystywali w obronie przed Szwedami – dzisiaj jest to miejsce do spacerowania i zwiedzania między innymi zabytkowego wiatraka z XIX wieku czy anglikańskiego kościoła świętego Albana. Ta druga to miejska plaża z miejscami do spacerowania, piknikowania czy gry w piłkę.  Wczesna wiosna nie jest odpowiednim momentem na intensywne plażowanie, ale spacer wśród wydm to fantastyczna opcja na każdą porę roku.

Julia Trojanowska

Jeszcze więcej Podróży!

Reklama