Trwa największy w Polsce konkurs dla młodych literackich talentów! To może wielka szansa dla Twojego dziecka!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Znasz dziecko, które lubi wymyślać niesamowite historie, ma bogatą wyobraźnię i jest bystrym obserwatorem? A może lubi przelewać swoje pomysły na papier? Zachęć je do napisania krótkiego opowiadania i udziału w 7. edycji “Popisz się talentem” – najważniejszego i największego w Polsce konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych. Nagrodą dla 30 laureatów będzie literacki debiut  – zwycięskie teksty zostaną zamieszczone w prawdziwej książce, która ukaże się na rynku już jesienią tego roku! Szczegóły konkursu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie  Popisz się talentem.

W tym roku jury konkursowe zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych do wrzucenia wyobraźni na najwyższy bieg i założenia na nos Okularów Czasu. To supergadżet, który mocno zmienia punkt widzenia – dzieciom pokazuje świat widziany oczami dorosłych, a dorośli w takich okularach widzą świat oczami dzieci. Co może wyniknąć z takiej nieoczekiwanej zmiany perspektywy? To już zależy tylko od kreatywności młodych twórców! Pełen tekst zadania konkursowego oraz regulamin można znaleźć na stronie stronie  Popisz się talentem, a na opowiadania do 2.800 znaków Nowa Era czeka do 31 marca!

  • Jako etyk, nauczyciel i tata marzę o takiej supermocy, która umożliwiłaby mi obejrzenie świata z innej perspektywy. A najchętniej zobaczyłbym świat oczami tych, w których imieniu najczęściej podejmuję decyzje, czyli dzieci. Dlatego z przyjemnością przyjąłem zaproszenie od Nowej Ery i już po raz drugi dołączyłem do grona Ambasadorów konkursu “Popisz się talentem”, który w tym roku zachęca uczniów do twórczego pisania o tym, co może się stać, jeśli zmienimy punkt widzenia i przez chwilę popatrzymy na życie oczami dużo młodszej albo dużo starszej od nas osoby. Mam nadzieję, że młodzi uczestnicy konkursu będą się świetnie bawić, pisząc o różnicach pokoleniowych , a my dorośli zdołamy się czegoś od nich nauczyć! – komentuje Krystian Karcz, filozof, etyk, nauczyciel i jeden z Ambasadorów “Popisz się talentem”.

Opowiadania konkursowe (maksymalnie 2.800 znaków bez spacji) dzieci mogą zgłaszać (także przy pomocy nauczycieli i rodziców) za pośrednictwem strony konkursowej  Popisz się talentem do 31 marca 2023 roku. Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 1-4 oraz klas 5-8. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 maja, a jesienią ukaże się książka ze zwycięskimi trzydziestoma opowiadaniami. Jak co roku cały dochód ze sprzedaży książki pokonkursowej wydawnictwo Nowa Era przekaże na cele charytatywne. 

  • Do udziału w “Popisz się talentem” zapraszamy wszystkie dzieci, które są uczniami szkół podstawowych i uwielbiają wymyślać niesamowite, zabawne, zaskakujące, refleksyjne lub całkiem poważne historie! Dotychczasowe edycje konkursu pokazały, że w każdym zakątku naszego kraju mieszkają dzieci, w których drzemie prawdziwy talent literacki. Celem Nowej Ery jest wsparcie uczniów w rozwijaniu ich mocnych stron i twórczego potencjału. Dlatego też na naszej stronie internetowej publikujemy również szereg praktycznych porad na temat kreatywnego pisania – zachęca uczniów do udziału w konkursie Małgorzata Jankowska specjalistka ds. PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, jurorka konkursu “Popisz się talentem”. 

We wszystkich 6 edycjach konkursu wzięło udział już 18.500 uczniów z całego kraju i aż 179 z nich zadebiutowało w pokonkursowych książkach, oficjalnie rozpoczynając ścieżkę swojej literackiej kariery! Opowiadania oceniane są przez jury, w skład którego wchodzą: Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk), Rafał Witek (autor powieści dla dzieci), Barbara Kosmowska (pisarka, autorka książek dla dzieci), Monika Hałucha (PS IBBY) oraz Małgorzata Jankowska (Nowa Era). Do tej pory ukazało się 6 książek z debiutami literackimi dzieci: “Ukryte światy”, “Tajemnicza wyprawa”, “Wielka księga Marzeń” , “Zwierzaki mają głos”“Startujemy w przyszłość” i “Detektywi w akcji”.  

***

Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacyjne oraz wszystkie przedmioty, w tym także języki obce oraz największy w Polsce wybór kartografii szkolnej. Ofertę Grupy Nowa Era uzupełniają nowoczesne rozwiązania informatyczne, oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą (firma VULCAN) oraz produkty z obszaru specjalnych potrzeb edukacyjnych, w tym popularna seria eduSensus.

Nowa Era to również wydawca najstarszego w Europie czasopisma literackiego dla najmłodszych Świerszczyk, kwartalników Świerszczyk Krzyżówki i Łamigłówki, Świerszczyk Znajdź Różnice, Świerszczyk Labirynty oraz magazynu przyrodniczego Świerszczyk Reporter.

Reklama