Z Gdańska na Teneryfę linią WizzAir!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła, że od końca października 2023 roku wystartuje z trzema nowymi lotami z Gdańska. Jednym z nich jest hiszpańska Teneryfa. Sprzedaż biletów już ruszyła.

Hiszpańska Teneryfa to prawdziwy raj na ziemi – należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich Teneryfa jest największą wyspą tego regionu. Posiada wszystko, czego potrzeba do idealnego wypoczynku – piaszczyste plaże, turkusowe wody Oceanu Atlantyckiego, wysokie góry i bujną roślinność. Na co szczególnie warto tam zwrócić uwagę?

Teneryfa to przede wszystkim niezapomniane widoki – ten najwspanialszy rozciąga się ze szczytu wulkanu Pico del Teide. Jest to najwyższy szczyt Hiszpanii o wysokości 3715 m n.p.m. Jest to rownież park narodowy i jeden z najlepszych punktów do oglądania niezapomnianych zachodów słońca i gwiezdnych konstelacji. Oprócz tego warto odwiedzić także Park Anaga, w którym wędrować będziecie przez dziewicze lasy wawrzynowe. W miasteczku San Juan de la Rambla znajdziecie natomiast zabytkową starówkę, widoki nie z tej ziemi i Charco de La Laja, czyli naturalny basen. Zachwycą was także plaże, których na Teneryfie nie brakuje – zarówno tych o złotym lub ciemnym piasku, jak i kamienistych. Najpiękniejszą z nich jest podobno Playa de las Teresitas, znajdująca się na obrzeżach Santa Cruz de Tenerife, czyli stolicy wyspy.

Skoro o stolicy mowa, na Teneryfie nie można pominąć także zwiedzania miast i miasteczek. W stolicy wyspy na wczasowiczów, również tych najmłodszych, czeka park wodny César Manrique. Miłośnikom zwiedzania na pewno spodoba się natomiast Muzeum Przyrody i Archeologii (znajdziecie tam między innymi mumie Guanczów, pierwszych mieszkańców wyspy) oraz plac miejski Plaza de España, powstały w miejscu dawnego zamku Castillo de San Cristobal, którego pozostałości można oglądać w podziemiach placu. W niedalekiej odległości od stolicy znajduje się miasto San Cristóbal de La Laguna, z zachowanymi, XVI-wiecznymi rezydencjami i wspaniałą miejską architekturą. Nic więc dziwnego, że miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Puerto Cruz Teneryfa Zatoka - Darmowe zdjęcie na Pixabay

Aktywności na Teneryfie się nie kończą – wyspa oprócz plażowania oferuje także trekkingi w niezwykłych okolicznościach przyrody, zwiedzanie, surfowanie czy pływanie z delfinami. Jest to zdecydowanie jeden z najatrakcyjniejszych wakacyjnych kierunków. Loty na Teneryfę z gdańskiego lotniska będą się odbywały w czwartki i niedziele. Jest to idealna propozycja na przedłużony weekendowy wyjazd. Już dziś zaplanujcie podróż na hiszpańską Teneryfę. Tam lato się nie kończy.

Teneryfa to niejedyne miejsce, do którego będzie można polecieć z Wizz Airem – nowymi, jesiennymi kierunkami są także Alicante oraz Kopenhaga. Do Alicante pasażerowie będą mogli jesienią polecieć z Gdańska z Wizz Airem trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i soboty. Do Kopenhagi Wizz Air będzie operował z Gdańska aż pięć razy w tygodniu, we wtorki, środy, czwartki oraz soboty i niedziele. 

W obowiązującej obecnie letniej siatce Wizz Air ma 31 połączeń z Gdańska. W ofercie są następujące kierunki: Aberdeen, Alesund, Barcelona El-Prat, Bergen, Burgas, Dortmund, Edynburg, Eindhoven, Goteborg, Hamburg, Haugesund, Heraklion/Kreta, Kolonia-Bonn, Kutaisi, Larnaka, Leeds-Bradford, Liverpool, Londyn-Luton, Malaga, Malmo, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Split, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tirana, Tromso, Trondheim, Turku. 

Reklama