Łódzka turystyka nabiera tempa

Tekst sponsorowany

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Łódź z roku na rok odwiedzana jest przez coraz więcej turystów. W 2022 r. pojawiło się tu aż 2,5 mln zwiedzających, a obłożenie hoteli wyniosło ponad 60%. Rok wcześniej było o połowę mniejsze. Ten rozwój turystyki miasto zawdzięcza kilku czynnikom. 

„Na ten sukces Łodzi pracujemy od wielu lat.” – mówi Anna Olszyńska, dyrektorka generalna Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz, jednego z czołowych hoteli w mieście. – „Mówiąc „my” mam na myśli włodarzy miasta, przedsiębiorców i samych Łodzian. Z pewnością machiną napędową w ostatnim roku było otwarcie Orientarium, które przyciąga rodziny z dziećmi, oraz tytuł „Best of the World”, który został przyznany miastu przez National Geographic.” – dodaje.

Łódź – miasto kontrastów

Miasto intryguje na każdym kroku. Z jednej strony jest pełne zrewitalizowanych fabryk, w których znajdują się albo nowoczesne muzea, albo obiekty użyteczności publicznej takie jak hotele. Jednym z pierwszych i najbardziej rozpoznawalnych jest właśnie Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz, który zajął budynek XIX-wiecznej przędzalni, położony przy samej Manufakturze. Z drugiej strony jest tu wiele terenów zielonych, takich jak Las Łagiewnicki, Palmiarnia czy Ogród Botaniczny. Eklektyzm widać, gdy zestawimy przepych fabrykanckich pałaców z różnorodnością artystycznych instalacji. W Łodzi powstał Szlak Łódzkich Murali, Szlak Łodzi Filmowej czy Bajkowej, bo to miasto niezwykle przychylne różnych rodzajom sztuki. Znany już na całym świecie Light Move Festival przyciągnął tysiące gości z Polski i zagranicy, podobnie jak sportowe i muzyczne wydarzenia w Atlas Arenie. Coraz popularniejszy staje się też Festiwal Czterech Kultur, który odwołuje się do wielokulturowych korzeni miasta, oraz Geyer Music Factory – cykl letnich, plenerowych koncertów, odbywających się na dziedzińcu Białej Fabryki.  

Łódź – miasto dla rodzin

Łódź zlokalizowana jest w centralnej części Polski, więc dojazd do niej jest wygodny z każdej strony kraju. W ostatnich latach turyści z dziećmi coraz częściej decydują się na weekendowy wypoczynek w mieście, tzw. citybreak. „Oferta miasta jest dla rodzin coraz bardziej atrakcyjna – poza Zoo i Orientarium, niezwykle ciekawymi miejscami są m.in. Centrum Nauki i Techniki oraz Ulica Żywiołów EC1, Auqapark Fala, położona niedaleko miasta Mandoria czy Las Łagiewnicki, który pozwala na oddech w czasie letniego  upału. Warto wybrać się też z dziećmi do nowoczesnej Mediateki MEMO. Jest tam niesamowita przestrzeń gamingowa z systemem VR i symulatorami lotu i wyścigów, LEGOwisko dla LEGOmaniaków czy przestrzeń muzyczna z koncertami i filmami plenerowymi.”

 „Nasz hotel, który położony jest przy samej Manufakturze i niedaleko ul. Piotrkowskiej jest doskonałą bazą do zwiedzania miasta. Zjawiskowy basen, bogate śniadania z ofertą dla dzieci, przyjazne podejście dla rodzin sprawiają, że coraz częściej w weekendy gościmy ten segment turystów.” Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz 

W tym roku Łódź obchodzi swoje 600-lecie i z tej okazji będzie się wiele działo przez cały rok a szczególnie w okresie wakacji w lipcu i w sierpniu. Kulminacja świętowania nastąpi w muzyczny weekend 28–30 lipca 2023. Warto sprawdzić wydarzenia przed zaplanowaniem weekendowego pobytu. Specjalnie z okazji 600-lecia Łodzi przygotowaliśmy dla naszych Gości wyjątkową okazję. 

Teraz wszyscy nasi Goście mogą dokonać rezerwacji z  20% rabatem na rezerwacje od 23.06 do 27.08.2023!
Nikt nie powinien przegapić tej okazji aby być częścią naszego jubileuszowego roku!
Czekamy na Wasze rezerwacje
T +48 42 2791521/22

Reklama