48. FPFF w Gdyni – najciekawsze wydarzenia okołofilmowe!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

18 września rozpocznie się największe święto polskiego kina! Festiwal Polskich Filmów Fabulanych to także liczne wydarzenia okołofilmowe – wystawy, spotkania, dyskusje, debaty, szkolenia, a ponadto koncert i spektakl,

Wszystkie wydarzenia towarzyszące znajdziecie na www festiwalu.

Koncert Retroteki: Masecki/Młynarski/Rogiewicz
Pokaz filmu Szlakiem mew z 1938 roku w reżyserii Mieczysława Bilażewskiego (11 min) oraz koncert. Prezentujemy trio jazzowe, które od dawna kultywuje polskie przedwojenne tradycje rozrywkowe.

Spektakl Wisławie – Grażyna
Wydarzenie artystyczne z udziałem Grażyny Szapołowskiej poświęcone Wisławie Szymborskiej w stulecie urodzin. W roku 2023 Grażyna Szapołowska, ceniona aktorka teatralna i filmowa, obchodzi specjalny jubileusz.

Morgenstern Na Nowo. Wystawa Andrzeja Pągowskiego
Wystawa prezentuje współcześnie zaprojektowane przez Andrzeja Pągowskiego plakaty do wszystkich dwudziestu filmów Janusza Morgensterna. Jest to trzeci z kolei autorski projekt Andrzeja Pągowskiego promujący wybitnych reżyserów polskiego kina.

Wystawa Allana Starskiego w Galerii GCF
Zapraszamy na niezwykłą podróż przez labirynt kreatywności jednego z najwybitniejszych artystów naszych czasów – tegorocznego laureata Platynowych Lwów Allana Starskiego.

Twarzą w twarz oraz programy operacyjne na 2024 rok
Radosław Śmigulski zaprasza uczestników 48. FPFF do rozmowy o najważniejszych wyzwaniach oraz potencjale rodzimej kinematografii. Podczas spotkania „Twarzą w twarz” omówione zostaną także Programy Operacyjne PISF na rok 2024.

Szkolenia PISF
WTOREK, 19.09 14:00-15:30 „Jak złożyć wniosek do PISF o dofinansowanie filmu fabularnego”? Zagadnienia poruszane podczas szkolenia: Prezentacja z zakresu co jest celem Priorytetu VI -Produkcja filmów fabularnych pełnometrażowych-mikrobudżetowych.

Forum SFP
Gdyńskie fora Stowarzyszenia Filmowców Polskich – największej organizacji zrzeszającej ludzi filmu – są od lat miejscem gorących dyskusji na temat najistotniejszych zagadnień dotyczących środowiska filmowego.

75 LAT PATRZYMY NA ŚWIAT. Jubileusz Szkoły Filmowej w Łodzi
Absolwentki i absolwenci Szkoły Filmowej w Łodzi tworzyli i wciąż tworzą polską kinematografię. Wypełniają swoimi nazwi­skami napisy końcowe polskich i zagranicznych filmów, otrzymu­ją laury, nagrody, honory festiwali i konkursów na całym świecie!

Wręczenie nagród Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem
Od kilku lat podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbywa się ceremonia wręczenia nagród za najlepszą filmową książkę roku. Jest to Nagroda Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami.

Gala 15. Nagród PISF
Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zostaną wręczone na FPFF w Gdyni już po raz piętnasty. Są to szczególne wyróżnienia w branży filmowej, doceniające pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów.

Strefa rekonstrukcji TVP
Tegoroczna edycja Strefy Rekonstrukcji Filmowej podczas 48. FPFF w Gdyni to niezwykła okazja, aby poznać bliżej archiwum Telewizji Polskiej. Zapraszamy wszystkich do naszej przestrzeni na bezpłatne pokazy odrestaurowanych cyfrowo archiwalnych materiałów.

Reklama