Zorganizuj Szkolenia w Arche Dwór Uphagena Gdańsk!

Tekst sponsorowany

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Arche Dwór Uphagena Gdańsk zaprasza organizatorów szkoleń, spotkań biznesowych, wydarzeń kulturalnych i imprez integracyjnych. Niebanalna, pełna ciekawych rozwiązań oferta konferencyjna i  doskonała kuchnia tworzą idealną przestrzeń dla sukcesu w branży MICE.

Kompleks hotelowo-konferencyjny Arche Dwór Uphagena w Gdańsku to zapis historii przybyłej z Holandii rodziny Uphagenów i miasta Gdańsk, które od setek lat są ze sobą związane. 

W 2015 roku Władysław Grochowski  – prezes Grupy ARCHE zwrócił uwagę na opuszczony szpital przy Łąkowej w Gdańsku. Historia miejsca sięga 1800 roku, kiedy to rodzina Uphagenów wybudowała na Dolnym Mieście swoją letnią rezydencję. Z biegiem lat dwór rozbudowywano trzykrotnie, zmienił również właścicieli oraz funkcję – przemianowano go na szpital prowadzony przez siostry boromeuszki z Trewiru. Przeprowadzona z wielkim poszanowaniem historii miejsca rewitalizacja zakończyła się z początkiem 2022 i dała obiektowi drugie, nowe życie. 

Wnętrza zaskakują płynnym przenikaniem się stylów, kolorowe neony rozświetlają industrialne korytarze, w które idealnie wpasowały się oryginalne zdobione balustrady. W lobby wita nas odzyskana XIX-wieczna ceramiczna posadzka Villeroy&Boch, w barze napotykamy zabytkowy magiel,  a w restauracji  wzrok przykuwa piękna, zabytkowa stara kuchnia.

Na kompleks składają się: historyczny Dwór 1800 (letnia rezydencja Uphagenow, w której do dziś zachowały się oryginalne freski), przylegający do niego budynek główny, nowo wybudowane budynki Oficyna oraz Fabryka. Ten ostatni posiada jedno i kilkuizbowe studia z aneksami kuchennymi. Całość kompleksu łączy zielone patio – unikat w miejskich obiektach usytuowanych zaledwie 1 km od Starego Miasta. Pokoje, sale konferencyjne, restauracja, bar, własna cukiernia, sauny i siłownia, oraz… księgarnia i oddział Fundacji Leny Grochowskiej.

>>>Sprawdź – Spacer Wirtualny Dwór Uphagena

Dziś Dwór Uphagena na Dolnym Mieście w Gdańsku to więcej niż hotel – to również instytucja kulturalna i przestrzeń wystawiennicza, w której zgromadzono liczne eksponaty odnalezione podczas odbudowy obiektu. W wyjątkowej atmosferze tego miejsca organizowane są liczne spotkania autorskie, wernisaże, wystawy, a także koncerty oraz warsztaty artystyczne. Obiekt współpracuje z lokalnymi stowarzyszeniami, kołami zainteresowań, a także artystami. Jako swoją misję kompleks postrzega aktywizację oraz integrację mieszkańców Gdańska poprzez dostarczanie na niekomercyjnych zasadach przestrzeni do spotkań, wymiany myśli, rozwoju duszy i ciała. ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk to miejsce, gdzie można posłuchać koncertu skrzypcowego, obejrzeć wystawę XIX w. fotografii, a także kontemplować harmonię ducha uprawiając jogę pod okiem lokalnych i zagranicznych mistrzów.

W progach Dworu Uphagena goszczą najznamienitsi Gdańszczanie – sam Profesor Andrzej Januszajtis zafascynowany historią miejsca i dumny z jego obecnej kondycji wzbogaca bazę wiedzy o tym wyjątkowym miejscu dostarczając nieopublikowane dotąd informacje i materiały.  Warto wspomnieć, że nie tylko prezentowane eksponaty i wydarzenia stanowią wartość – miejsce samo w sobie otwiera przed odwiedzającymi wyjątkową opowieść i cel wielu pasjonatów historii dawnej i tej bardziej współczesnej.

Centrum Konferencyjne

Niewątpliwym atutem obiektu jest 9 profesjonalnych sal konferencyjnych, których nazwy  inspirowane są gdańskimi bastionami. Każda przestrzeń wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt multimedialny, pozwalający na sprawną organizację spotkań w niebanalnych wnętrzach.

Reklama

Idealnie nadają się na wydarzenia kulturalne, wesela, uroczystości rodzinne, spotkania biznesowe, szkolenia czy firmowe eventy. Ich łączna powierzchnia konferencyjna to ponad 450 m2.

W celu wynajęcia sali konferencyjnej należy kontaktować się bezpośrednio z działem sprzedaży pod adresem: konferencje@archedworuphagena.pl.

Liczne nagrody i dobre opinie 

Klasę obiektu potwierdza wygrana w konkursie branży konferencyjnej MP Power Awards w kategorii “Najlepszy Hotel Biznesowy 2022” oraz obecna nominacja w renomowanym konkursie World Travel Awards w kategorii „Poland’s Leading City Hotel 2023”. 

W tym krótkim czasie swojego funkcjonowania obiekt zdobył bardzo wysokie oceny na portalach rezerwacyjnych i opiniotwórczych oparte na opiniach osób, które skorzystały z jego usług. Doceniona została również hotelowa restauracja „Stara Kuchnia” biorąca udział w licznych konkursach kulinarnych.

Join the story!

Dane kontaktowe:

ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk

Ul. Prof. Kieturakisa 1, Gdańsk  80-742

Email: konferencje@archedworuphagena.pl

Reklama

Tel.  +58 5065592

Reklama