Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2023 – Konferencja Prasowa już za nami!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

15 listopada br. w klubokawiarni Pardon, To Tu w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktorki i aktorów nominowanych w tym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego oraz   prezesa Fundacji „KINO”, Jacka Cegiełki i redaktorki miesięcznika Kino, Adriany Prodeus. W spotkaniu z dziennikarzami i publicznością, prowadzonym przez Agnieszkę Szydłowską, dziennikarkę newonce.radio, wzięli udział:

  • Lena Góra, nominowana za rolę w filmie „Imago”,
  • Hubert Miłkowski, nominowany za rolę w filmie „Braty”,
  • Tomasz Włosok, nominowany za rolę w filmie „Zielona granica”,

Maciej Musiałowski, nominowany za rolę w filmie „Chrzciny” oraz Mateusz Więcławek, nominowany za rolę w filmie „Figurant” nie mogli być obecni na spotkaniu.

Laureata lub laureatkę Nagrody wyłonią jurorzy powołani przez Fundację dla Kina i Fundację „KINO”, organizatorów wydarzenia.
O tym, kto odbierze Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego 2023 i statuetkę projektu Pawła Althamera przekonamy się 11 grudnia br. podczas gali w kinie Luna w Warszawie. 

W czasie gali zostanie również wręczona Nagroda im. Bolesława Michałka dla najlepszej książki filmowej za 2023 r. Zostały do niej nominowane:

  • „Weź pan Rambo! Społeczna historia magnetowidów w Polsce” Mirosława Filiciaka i Patryka Wasiaka (Wydawnictwo Naukowe Katedra, Gdańsk)
  • „Kino mniejsze. W kręgu filmów czeskiej i słowackiej Nowej Fali” Grażyny Świętochowskiej (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego)
  • „Wszystko noir?. O inspiracjach i wariantach – życie po życiu filmu noir” Patrycji Włodek (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie)

Nagrody pieniężne dla laureatów/-tek wskazanych przez jury Nagród Cybulskiego i Michałka ufundował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dodatkowe informacje:
www.NagrodaCybulskiego.pl
facebook.com/nagrodacybulskiego

Organizatorzy: Fundacja dla Kina, Fundacja KINO
Ekipa: Jacek Cegiełka, Krzysztof Rybarczyk, Iwona Cegiełkówna
PR: Danuta Twardoch, Katarzyna Socha

Partnerzy: Kino Luna, Legalna Kultura, Pardon To Tu
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Patronat medialny: TVN Fabuła, Chillizet, Film&TvKamera, Filmowe Centrum Festiwalowe, Perspektywy, Anywhere.pl, Filmweb, Onet

Reklama