Dołącz do opowieści ARCHE Dwór Uphagena w Gdańsku

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

ARCHE Dwór Uphagena w Gdańsku to wyjątkowe miejsce, w którym każdy moment pobytu jest niezapomnianym przeżyciem. Klimat i różnorodność przestrzeni, od perfekcyjnie odrestaurowanego XIX-w. dworu, po industrialne, pełne sznytu, prostoty, ale i koloru sale bankietowe, aż po klimatyczną restaurację a’la carte, to gwarancja tego, że każdy gość znajdzie w nim miejsce dla siebie a oryginalne przestrzenie staną się tłem niezapomnianego spotkania. 

Obiekt w standardzie hotelu czterogwiazdkowego zlokalizowany jest w centrum Gdańska, przy Motławie,
w odległości kilometra od Starego Miasta. Historia obiektu sięga 1800 r. a mury pamiętają czasy letniej rezydencji gdańskiej rodziny Uphagenów oraz funkcjonującego przed laty szpitala. Architekci projektując to miejsce na nowo zadbali o to, aby relikty dawnych czasów wyeksponować w minimalistycznym i industrialnym stylu.

Pobyt we wnętrzach kompleksu oraz odkrywanie cegiełek historii jest fascynującą przygodą.Przechadzając się
po wnętrzach obiektu można podziwiać zabytkowe cegły i freski, kolebkowe sklepienia, XIX-wieczną ceramiczną posadzkę, oryginalne, wijące się balustrady, ponad stuletni  magiel czy starą szpitalną kuchnię. Natykając się za chwilę na kolorowe neony, będące oznaczeniami wind, sal czy restauracji. Niejednokrotnie można podziwiać także dzieła sztuki zaprzyjaźnionych artystów, którzy organizują w obiekcie wystawy, koncerty, wieczory autorskie.

ARCHE Dwór Uphagena to więcej niż hotel. Nowoczesne sale
o charakterze historycznym i industrialnym zachwycą najbardziej wymagających uczestników a historia miejsca, architektura i wnętrza  czy pyszne jedzenie w niepowtarzalnym wydaniu, będą okazją do przeżycia czegoś więcej. 

Niezapomniany event można zorganizować w jednej z dziewięciu nowoczesnych sal zlokalizowanych w budynku głównym, w tym w najstarszej części “Dwór Uphagena 1800” oraz w ceglanym budynku poprzemysłowym
z przestronnym tarasem. Przestrzenie są idealne do zorganizowania zarówno spotkania w kameralnym gronie jak i  konferencji czy większego przyjęcia. Wyposażenie sal spełnia najwyższe wymagania, w każdej z nich znajduje się sprzęt multimedialny, nagłośnienie, wifi, klimatyzacja.

Wyjątkowo smaczne i doskonale przygotowane w restauracji Stara Kuchnia posiłki to jeden z wielu atutów budujących atmosferę wydarzenia organizowanego w ARCHE Dwór Uphagena. Szef kuchni angażuje się w tworzenie idealnego menu, uwzględniając różnorodne preferencje gości. Mistrzyni cukiernictwa dba o niepowtarzalny smak oraz wygląd deseròw, ciast oraz tortów. Niezależnie od tego, czy plan wydarzenia przewiduje krótkie przerwy kawowe, lunche czy eleganckie obiady i kolacje, oferta gastronomiczna ARCHE Dwór Uphagena i Starej Kuchni zaspokoi najbardziej wyszukane gusta.

Idealnym dopełnieniem wydarzenia są atrakcje dodatkowe, warsztaty kulinarne lub historyczne wycieczki po obiekcie. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zwiedzanie kompleksu z przewodnikiem i okazja do usłyszenia wielu ciekawostek o budynkach, dzielnicy czy historii Gdańska.

Grudzień i czas przedświąteczny to bardzo intensywne i wyjątkowe chwile w ARCHE Dwór Uphagena. Wigilie firmowe cieszą się dużym uznaniem wśród klientów obiektu. Zespół Starej Kuchni z dużym wyprzedzeniem opracowuje i testuje wyjątkowe menu często najważniejszego w roku spotkania integracyjnego w firmie. Koordynatorzy eventów dopracowują najdrobniejsze szczegóły Wigilii firmowych w rozmaitych wydaniach. Wigilijne spotkania wzbogacane są o atrakcje, które pozytywnie wpływają na świąteczną integrację zespołu
i pozwalają poczuć klimat świąt, jak kreatywne warsztaty zdobienia pysznych, wypiekanych na miejscu pierników.

Reklama