Jak znaleźć w sobie odwagę? Relacja z drugiej edycji Orion Woman

DSC07176_Easy-Resize.com_

„Brave in the city” to hasło, które stało się motywem przewodnim drugiej edycji Orion Woman. Wydarzenie odbyło się 1 lutego w Warszawie, a uczestniczyły w nim kobiety z branży digital marketingu i nie tylko. Jak przebiegł event i o co chodzi w inicjatywie?

Orion Woman – co to za inicjatywa?

Projekt zapoczątkowany w 2023 roku przez Magdalenę Żmudę (COO Orion Media Group) ma na celu zrzeszenie kobiet z branży i zbudowanie silnej społeczności.

Drugie wydarzenie w ramach inicjatywy odbyło się w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie, co okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ przestrzeń idealnie sprawdziła się do realizacji inspirujących warsztatów. Motywem przewodnim eventu została odwaga, ponieważ często brakuje jej kobietom zarówno w podejmowaniu decyzji zawodowych, jak i tych na co dzień.

 
Reklama

„Brave in the city” – relacja z eventu

Wydarzenia Orion Woman mają na celu integrację uczestniczek, dlatego pomiędzy głównymi punktami harmonogramu, jakimi są warsztaty i dyskusje, nie brakuje przestrzeni na networking. Atmosferę podczas drugiej edycji eventu umilały słodkie i słone przekąski, aromatyczna kawa i prosecco.

O 14:30 odbył się panel dyskusyjny, który poprowadziła pomysłodawczyni inicjatywy Magdalena Żmuda. Na jej pytania odpowiadały ekspertki z branży: Anna Karolska, Agnieszka Żukowska i Katarzyna Gaweł. Kobiety opowiadały o swoich doświadczeniach zawodowych i prywatnych, nawiązując nieustannie do odwagi, która przyświecała całej rozmowie.

Specjalistki podzieliły się z uczestniczkami radami dotyczącymi ubiegania się o podwyżkę czy walki z syndromem oszusta. Syndrom oszusta to zjawisko polegające na obawie przed własną niekompetencją czy brakami wiedzy. Okazuje się, że często stopuje to kobiety przed rozwojem w branży, w której działają.

Drugim punktem wydarzenia były warsztaty prowadzone przez Aleksandrę Węgrowicz-Łastowiecką. Przez dwie godziny kobiety opracowywały strategię zmiany i zastanawiały się nad poszczególnymi obszarami swojego życia. Stworzyły koło wartości, na którym oceniały zadowolenie z poszczególnych obszarów, a także wyznaczały plan działania i swoje mocne strony, które mogą pomóc w realizacji założeń.

Po zajęciach iLeader Woman przyszedł czas na pracę nie tylko umysłem, ale i ciałem. Kolejne warsztaty poprowadziły Anna Gamrot i Agnieszka Bednarz-Tyran – aktorki z firmy What the nut?!. Połączyły aspekty teatralne z psychologicznymi, dając uczestniczkom przestrzeń do wyjścia ze swojej strefy komfortu. Panie wzięły udział w rozluźniających ćwiczeniach, które pozwoliły im zajrzeć w głąb siebie. Miały okazję także spróbować swoich sił w improwizacjach aktorskich i popracować nad wrażliwością zmysłową.

Po relacjach uczestniczek Orion Woman widać, że to bardzo potrzebna inicjatywa. Podczas eventu nawiązało się sporo ciekawych znajomości, a kobiety do dziś wspominają towarzyszące im emocje, w tym ogromne wzruszenie. Zdecydowanie warto wziąć udział w trzeciej edycji projektu, która zapewne odbędzie się za jakiś czas.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE