Gdańska Karta Turysty – sposób na wygodne odkrywanie miasta

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Gdańską Kartę Turysty można nabyć online lub w punktach Informacji Turystycznej.

Pakiety złożone z bezpłatnych wstępów do ponad 20 atrakcji turystycznych oraz blisko 30 zniżek do obiektów kultury, miejsc rozrywki i restauracji partnerskich, dopasowane do potrzeb każdego turysty. Oferowana przez miasto Gdańsk Karta Turysty brzmi jak niezbędnik podróżnika. Dlaczego warto z niej skorzystać? 

Jak często podczas odkrywania nowego miasta zdarza nam się błądzić w poszukiwaniu ciekawych atrakcji, odpowiedniego transportu czy restauracji? Który turysta nie marzył o tym, żeby otrzymać wszystkie niezbędne informacje w pakiecie, zaoszczędzić czas i przy okazji pieniądze? Niezależnie od tego, czy wybieramy się na wakacje sami czy z całą rodziną, dobrze jest wiedzieć, gdzie i jak wygodnie poruszać się w mieście, żeby wykorzystać swój wolny czas w pełni. 

Jedna karta – setki korzyści 

Gdańska Karta Turysty niewątpliwie powstała dla pasjonatów zwiedzania miasta, a opracowane w niej pakiety atrakcji zaspokoją nawet największy głód wiedzy. Oprócz wstępów do atrakcji turystycznych, po zakupie pakietu na Kartę można doładować także bilet na komunikację miejską w Gdańsku lub całym Trójmieście. Dla osób, które kochają historię, chcą poznać kulturę dawnego miasta i nie lubią martwić się o właściwy bilet do danego autobusu, posiadanie Karty Turysty brzmi jak rozwiązanie idealne. 

Karta udostępnia także możliwość zakupu pakietu „Smaki Gdańska”.

Dostępne pakiety 

Największym zainteresowaniem turystów cieszy się Pakiet Odkrywcy, w którym znajdziemy atrakcje wyselekcjonowane również z myślą o całej rodzinie. Znajdują się tam interaktywne wystawy, centra nauki i rozrywki. Pakiet ten umożliwia darmowe wejścia do wielu muzeów, a także udostępnia rabaty do kilku hoteli, restauracji oraz wybranych atrakcji, takich jak rejs katamaranem czy centrum sportowe. Co ważne, nie tylko gdańskie atrakcje można brać pod uwagę. Miłośnicy całego regionu Pomorskiego mają możliwość zakupu pakietu Metropolia i zwiedzania całego Trójmiasta oraz najważniejszych miejsc z Kociewia, a także Żuław i Powiśla. Atrakcje turystyczne i transporty to jednak nie wszystko. Przyznajmy, że dla każdego turysty ważne są również odkrycia kulinarne. Karta udostępnia także możliwość zakupu pakietu „Smaki Gdańska”, dzięki któremu udamy się w podróż pełną przygód i niezapomnianych doznań. Po zakupie wersji solo, duet lub kwartet można poznać i skosztować oryginalnych dań XIX-wiecznej kuchni gdańskiej. 

Jeśli chodzi o Gdańską Kartę Turysty, to najbardziej popularny jest pakiet Odkrywca Premium, w szczególności w wariancie 48h. W zeszłym roku łącznie turyści kupili 15.721 pakietów przez system Karty Turysty – zarówno tych stricte turystycznych, jak i pakietów usług Premium Portu Lotniczego Gdańsk (Fast Track i Executive Lounge) – podkreśla Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Pełna lista dostępnych atrakcji na stronie https://kartaturysty.visitgdansk.com/gdansk-lista-partnerow.qbpage

Wersja mobilna 

Co istotne, z Karty Turysty można korzystać również w wersji mobilnej. 

Warto wspomnieć, że karta w wersji na aplikację mobilną umożliwia uczestnikowi skorzystanie z dodatkowych bezpłatnych funkcji – moduł w pobliżu (pozwala znaleźć najbliższą aptekę dyżurną, najbliższy komisariat policji oraz najbliższa toaletę publiczną), audio i video guide (dwie trasy, dostępne w trzech językach (polski, angielski, niemiecki). Dodatkowo, rozwijany jest obecnie moduł zakupu przez aplikację pojedynczych biletów do atrakcji turystycznych (w tym zakresie współpracują z nami Muzeum Gdańska, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oraz Gdańska Galeria Miejska) – dodaje Brandt. 

Kartę Turysty można nabyć online lub w kilku punktach Informacji Turystycznej.

Więcej informacji: https://kartaturysty.visitgdansk.com/gdansk-punkty-obslugi.qbpage

Oprócz wstępów do atrakcji turystycznych, po zakupie pakietu na Kartę można doładować także bilet na komunikację miejską w całym Trójmieście

Reklama