Zacznij lato #wGdyni! Cudawianki 2019’ już za 12 dni!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jak witać lato, to tylko #wGdyni! Już 22 czerwca wspólnie powitamy wakacje w asyście cudawiankowej przygody! Będzie muzycznie, egzotycznie, wakacyjnie i filmowo.  

Lato zaczyna się #wGdyni. Cudawianki 2019’ zainaugurują tegoroczne wakacje w sobotę 22 czerwca, skupiając swoje działania między plażą Śródmieście, Bulwarem Nadmorskim, Placem Grunwaldzkim, parkingiem przy ul. Zawiszy Czarnego, InfoBox’em i… kilkoma tajemniczymi lokalizacjami.

Na plażowej, cudawiankowej scenie, zaprojektowanej przez Jarosława Koziarę, wystąpią:

Need More Clouds– support wyłoniony w konkursie dla Młodych Zespołów, który urzekł nas swoim mocnym i ożywczym brzmieniem. 

reA”>Gutek– czarujący swoim głosem artysta, znany z formacji Indios Bravos, który tworzy autorską muzykę na pograniczu reggae, swingu i rhythm-and-bluesa. 

 

Marika– kobieta, wulkan energii, artystka wszechstronna, która wyrosła na brzmieniach reggae-soul, by dokonać stylistycznego przełomu i iść w stronę bardziej elektroniczną i avant-popową.

oraz

Dub FX w towarzystwie Mr. Woodnote’a– oto niezwykły duet, który dzięki jedynemu w swoim rodzaju brzmieniu podbił świat muzyki. Ich, wypuszczane za pośrednictwem Youtube, nagrania w ciągu kilkunastu minut osiągają wiele tysięcy odsłon. Wszystko zaczęło się w Melbourne od inspiracji ulicznym zgiełkiem oraz kilku podróży, które zaowocowały muzycznym wybuchem i popularnością. Jak mówi sam Dub FX “I like to mix all genres together jazz, reggae, hip-hop, samba, drum n bass, dubstep. whatever I’m feeling at the moment, that’s the beauty of my setup.” 

Tegoroczne Cudawianki to hołd złożony wakacjom i dalekomorskim podróżom. W programie znalazły się liczne akcenty z Karaibów, Hawajów, Antypodów oraz Azji. Dzięki warsztatom podróżniczym z blogerami będziemy mogli skutecznie zaplanować samodzielne wakacje w dalekich zakątkach świata, nauczymy się też improwizowania niezbędnego w obliczu zaskakujących sytuacji na trasie. Pohulamy w rytmie hula, będziemy głośno manifestować swoje zdanie w rytm dźwięków instrumentów etnicznych, odpoczywać pod drzewem przy dźwiękach karaibskich kotłów, a także zachęcać do działań proekologicznych z akcjami Bottle Spirit Polska i Każda Puszka Cenna. Dzięki firmie Alexander zagramy w pełne zagadek i wymagające zręczności gry planszowe. Fanom rękodzieła zaproponujemy szycie letnich turbanów oraz szaleństwo z pracownią Lilki Szpilki i Bambaks. Miłośników filmu zaprosimy na wykład na temat udziału Gdyni w polskiej (i nie tylko) kinematografii połączony z plenerowym pokazem filmu „Gdynia. Moje Miasto” Jerzego Radosa. Będzie też nauka mappingu – niezwykłej i modnej sztuki wizualnej.

Najmłodszych zachęcimy do projektowania unikatowych map skarbów, a spieszącym się plażowiczom zaoferujemy cudne czapki przeciwsłoneczne wykonywane techniką origami. Nie zabraknie też odrobiny ruchu, który zapewni nam wizyta trenerki personalnej, a także Gdynia na Fali. Pozostając w klimacie morskim poznamy tajemnice Protu Gdynia i kilka okrętowych opowieści. Śmiałym i rządnym przygody zaproponujemy wycieczkę w nieznane po „Gdyńskim Szlaku Nowej Kultury” – dokąd zaprowadzą Was dwie trasy gry miejskiej. Dokąd się udacie nie możemy powiedzieć, ale warto w tę podróż wyruszyć.

 

Nie zabraknie też czegoś dla głodomorów – strefa FoodCuda podobnie, jak w ubiegłym roku będzie działała przez dwa dni na Parkingu przy ul. Zawiszy Czarnego. W propozycjach menu odnajdą się zarówno miłośnicy mięsa, jak i warzywni aktywiści. 

 

Zaplanuj z nami czas!

Park Cudów (Bulwar Nadmorski, Plac Grunwaldzki) – 12:00-18:00

CudaKino (Plac Grunwaldzki) – 18:00-21:00

CudaPodróże i. Impro (InfoBox) – 11:30-18:30

Gdyński Szlak Nowej Kultury (halo kultura, Biblioteka Śródmieście) – 13:00-17:00

FoodCuda (parking przy ul. Zawiszy Czarnego) – 12:00-01:00 / 23.06.2019 – 12:00-21:30