Coraz bliżej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Ferry Porsche zwykł mawiać: „Budujemy samochody, których nikt nie potrzebuje, ale każdy chce je mieć”. Od jego śmierci minęło wiele lat, za to niewiele się zmieniło. Porsche to nadal prawdziwa arystokracja wśród samochodów, a emocje wokół nich nie topnieją. Dlatego też nadciąga dobra nowina. Zwłaszcza dla wielbicieli modelu Macan.

Z samochodami Porsche jest trochę tak, jak z wycieczką do Las Vegas – choć raz w życiu każdy chce tam być. I mimo, że te pieniądze szczęścia nie dają, to jednak właśnie one najczęściej stanowią główną przeszkodę. One, a konkretnie ich brak. Z Porsche jest podobnie. I model nie ma tu żadnego znaczenia. To drogie samochody. Od zawsze. Ale czy tak naprawdę musi być?

porshe_2

Salon Porsche Centrum Sopot doszedł do wniosku, że ludzie jednak zasługują na wycieczkę do Las Vegas. Ty również. Możesz zaparkować Porsche Macan w swoim garażu bez trudu ani wyrzeczeń. Bo za 2350 zł netto miesięcznie. Mniejszy brat potężnego Porsche Cayenne został powołany do życia w 2013 roku. Szczuplejszy wcale jednak nie oznacza gorszy. Dziś to jeden z najlepiej sprzedających się modeli.

Mimo że to bardzo grzeczne Porsche, to wyglądem nadal nawiązuje do sportowej tradycji. Kształtem nadwozia Macan uwodzi nie mniej skutecznie, niż George Clooney w serialu „Ostry dyżur”. Ciąg dalszy następuje po zajęciu miejsca za kierownicą. Macan odznacza się wysoką kulturą od momentu uruchomienia poczynając, a na dotarciu do celu kończąc. Jeżeli zatem można mówić o wypoczynku za kierownicą samochodu, to właśnie on i tylko on. Niech jednak nikogo nie zmylą te nienaganne maniery. Samochód pokazuje swoje rogi po ustawieniu automatycznej skrzyni biegów w trybie Sport. To moment, w którym żarty idą na bok, a koncentracja osiąga najwyższy poziom. Czy coś jest w stanie go wtedy zatrzymać? Tylko i wyłącznie doskonałe hamulce, dzięki którym samochód wręcz zastyga w miejscu.

porshe_3

Czytelna nawigacja zaplanuje dla nas całą trasę, a zaskakująco duży bagażnik zadowoli nawet Paris Hilton. Na tym jednak lista zalet się nie kończy. Układ kierowniczy również zasługuje na gromkie brawa. Można odnieść wrażenie, że wystarczy jedynie pomyśleć o skręceniu kierownicy i to się staje. Czy Macan posiada jakieś wady? Szczerze przyznam, że ich odkrywanie przypomina szukanie igły w stogu siana – trzeba się mocno natrudzić, a sukces i tak nie jest gwarantowany. Cena? W aktualnej ofercie Porsche Centrum Sopot dostaniesz go za 2350zł netto miesięcznie, przy wpłacie własnej na poziomie 15% i umowie na 48 miesięcy. Można pokusić się o stwierdzenie, że kluczyk od Porsche jeszcze nigdy nie był tak blisko.

Reklama

Menel Kultury

Czasem wypada zastanowić się nad początkiem. Nad tą pierwszą chwilą,