Marzenia spełniane od ręki

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Historia tej firmy jest równie długa co linia polskiego wybrzeża. Lellek Group to największy dealer w Polsce, który od ponad 100 lat skutecznie udowadnia, że z rodziną jest dobrze nie tylko na obrazku. Sieć salonów jest imponująca, jednak prawdziwą perłą w koronie wciąż pozostaje Porsche Centrum Sopot. Właśnie tu spełniają się największe marzenia Polaków.

Wszystko zaczęło się na terenie Śląska Opolskiego, gdzie pod koniec XIX wieku Grzegorz Lellek założył kuźnię i warsztat ślusarski. Z biegiem czasu stery firmy przejął syn Konrad. Ale, jak mawiał Johann Wolfgang von Goethe, „Kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. Może dlatego pod koniec lat 60. firma poszerzyła swoją działalność o serwis samochodów. Panowie mieli prawdziwy fach w rękach. A dobre wieści mają to do siebie, że szybko się rozchodzą. Firma zaczęła rosnąć w siłę. Aż przyszedł czas na salon Porsche. Był 2009 rok.

Wyjątkowa marka wymaga wyjątkowej oprawy, zatem nie dziwi fakt, że na budowę serwisu oraz salonu wybrano właśnie Sopot – nadmorski kurort który jest prawdziwą kolebką luksusu. Najlepsze hotele oraz wyśmienite restauracje przyciągają tutaj przez cały rok ludzi z całej Polski. Nie mogło zatem w tym miejscu zabraknąć salonu Porsche. Ten konkretny cieszy się sporym uznaniem wśród miłośników marki. Najlepiej świadczą o tym liczby; z każdym rokiem sprzedaż samochodów w Porsche Centrum Sopot rośnie, dając najlepsze liczby w kraju. Gdzie tkwi sekret? Z pewnością jest nim doskonały zespół ludzi, którzy o samochodach Porsche wiedzą wszystko, a obsługę klienta skutecznie wznoszą na zupełnie inny, wyższy poziom. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że Porsche Centrum Sopot ma bardzo bogatą ofertę samochodów dostępnych „od ręki”, gdyż po złożeniu zamówienia na swój wymarzony egzemplarz klienci są zmuszeni czekać nawet kilka miesięcy. A w sopockim salonie swoim blaskiem świecą takie kultowe gwiazdy jak Porsche 911 Turbo w niesamowitym, turkusowym kolorze Miami Blue o zawrotnej mocy 540 KM, będące prawdziwym unikatem. Nie zabrakło również modelu Panamera w kilku topowych odmianach (krwistoczerwona bestia w postaci GTS o mocy 440 KM oraz rasowy sportowiec Turbo o mocy 550 KM). Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że samochody Porsche mają na świecie więcej zwolenników niż sam Papież Franciszek. Na taki wizerunek marki bezsprzecznie zapracował m.in. model Cayenne – największy zawodnik ze stajni Porsche. Jego pojawienie się na rynku w 2002 roku nieodwracalnie zmieniło wyniki sprzedaży Porsche. To najczęściej wybierany model z oferty producenta. Jest potężny, wykonany z dbałością o najmniejsze detale i mimo swoich pokaźnych gabarytów potrafi dostarczyć wyjątkowych wrażeń z jazdy. Za posturą tego Goliata stoi również przepastne wnętrze, które doskonale sprawdzi się w przypadku dużej rodziny lub wakacyjnych wypadów za miasto.

Czy rodzinny SUV musi być nudny? Wcale, bo paleta silników, jakie mogą się znaleźć pod maską wielkości Australii, jest naprawdę okazała. Ten mięśniak może być wyposażony zarówno w ekonomiczny silnik diesla, jak również benzynową, turbodoładowaną jednostkę, która szybko pomoże nam zapomnieć, że oto siedzimy za kierownicą samochodu wielkości galerii handlowej. Kto nie wierzy, ten koniecznie musi odbyć jazdę próbną modelem Cayenne GTS. Odziany w rubinowy odcień lakieru aż krzyczy z daleka: „Od dziś nigdy mnie nie zapomnisz!”. Stado 440 koni mechanicznych, wrzeszczący wniebogłosy układ wydechowy z mrożącą krew w żyłach chrypką oraz automatyczna skrzynia biegów szybka niczym światło skutecznie o to zadbają. Bo od chwili, kiedy choć raz przejedziesz się tym samochodem, motoryzacja nabierze dla Ciebie zupełnie innego znaczenia, a świat widziany zza kierownicy nie będzie już taki sam. Ale przecież marzenia są po to, żeby je spełniać. A w Porsche Centrum Sopot naprawdę fajni ludzie spełniają je od ręki. Jedynie na cuda trzeba chwilę poczekać.

Reklama