Dawna Poczta – tu poczujesz klimat Dolnego Wrzeszcza

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Od początków istnienia Wrzeszcz był synonimem przedsiębiorczości. Działały tu liczne zakłady przemysłowe i folwarki. Dynamiczny rozwój zaowocował szybkim rozwojem i powstaniem dzielnicy willowej. Po wojnie Wrzeszcz stał się handlowo-usługowym centrum Gdańska.

Wrzeszcz – długa historia i współczesna energia

Pierwsza wzmianka o dzielnicy pochodzi z XIII w. W 20-leciu międzywojennym wznoszono tu wille, wyróżniające się na tle dominujących wcześniej osiedli robotniczych. Dziś Wrzeszcz to jedna z najlepiej skomunikowanych części Gdańska – położona w sercu miasta, z przystankami SKM i PKM, tramwajami i autobusami. Liczne restauracje, sklepy i punkty kultury oraz uczelnie sprawiają, że tętni tu życie. Całość dopełnia nadzwyczajna atmosfera tworzona przez piękną architekturę i zielone skwery.

Jedną z głównych arterii Dolnego Wrzeszcza jest ul. Mickiewicza – z charakterystyczną wieżą neobarokowego kościoła. Wzrok przyciąga też budynek poczty z 1929 r. z charakterystycznym czterospadowym dachem. Działała w nim Poczta Wolnego Miasta Gdańska, która po zakończeniu wojny przestała istnieć, by po 2 latach powrócić i funkcjonować aż do 2005 r.

Nowe życie zabytkowej poczty

Już niebawem zabytkowy budynek poczty zyska nowe życie dzięki rewitalizacji, którą rozpoczyna Euro Styl, doświadczony gdański deweloper z Grupy Dom Development, największego dewelopera w Polsce. Powstanie tu inwestycja mieszkaniowa – Dawna Poczta – która doskonale wpisze się w metamorfozę dzielnicy.

Odrestaurowany zabytek, w połączeniu z dwoma nowymi budynkami, stworzy unikalną przestrzeń mieszkaniową – zamknięty kwartał z dziedzińcem. Będzie się na niego składać pięć 2-poziomowych loftów, 92 mieszkania o zróżnicowanych metrażach i 9 lokali usługowych. Wysmakowane detale zabytkowej poczty z ceglaną elewacją, drewnianymi oknami ze szprosami i okrągłymi elementami dekoracyjnymi, a także dach i cała konstrukcja nawiązywać będą do pierwotnego projektu, autorstwa niemieckiego architekta Adolfa Bielefeldta. W zielonym patio znajdzie się rzeźba trójmiejskiego artysty Elvina Flamingo.

Magia Dolnego Wrzeszcza

Najbliższe sąsiedztwo Dawnej Poczty – zaciszne uliczki: Saperów, Próżna, Kubacza – zaprasza do spacerów, podczas których można podziwiać piękne detale eklektycznej architektury stuletnich kamienic w otoczeniu bujnej zieleni i starodrzewu.

Blisko stąd na zakupy i do miejsc, w których można miło spędzić czas, np. do słynnej, zrewitalizowanej wrzeszczańskiej ulicy Wajdeloty z kuszącą ofertą kulinarną. Życie w Dolnym Wrzeszczu łączy zalety bliskości niezbędnych usług z atutami pozostawania nieco na uboczu, z dala od zgiełku centrów miast. Daje wybór – życia w spokoju lub w centrum wydarzeń.

Dawna Poczta, ul. Mickiewicza. To tu będziesz w domu.

Reklama