Najmodniejsze fryzury na jesień

new�20headbands�20lede

Ostatnie trzy dekady w modzie były prawdziwą rewolucją. Na wybiegach pojawiały się stylizacje inspirowane latami dwudziestymi czy pięćdziesiątymi, podobnie jak makijaże – pełne blasku i cekinów. Upięcia w stylu Victoria’s Secret i amerykańskie fale wiodły prym w stylizacjach włosów, podobnie jak fryzura w stylu long bob. A jak będzie tej jesieni? Jakie trendy proponują projektanci w tym sezonie?

Bob a’la Kim

Zmiana fryzury to dla takich gwiazd jak Kim Kardashian czy Jennifer Lopez żaden problem. Obie celebrytki zdecydowały się ostatnio na supermodne, krótkie ścięcie. Taka fryzura w długości do żuchwy jest wygodniejsza i przede wszystkim – bardzo modna. Dodatkowo, dla specjalistów od wizerunku hollywoodzkich gwiazd to nie kłopot wyczarować długie włosy z krótkich, w zaledwie kilka minut.

 
Reklama

Hollywood Glam

Wszystkie wersje klasycznego Hollywood Glam będą modne jesienią. Włosy przedzielone na środku i pofalowane po obu stronach, bądź tylko po jednej, z resztą zaczesaną gładko za ucho. W czym tkwi sekret? Fale powinny być lekkie i naturalne, nikt przecież nie powinien się domyślić, że włosy naprawdę tak nie wyglądają.

Kucyk

Jesienią kucyki będą związywane nisko, tuż przy karku, a włosy stylizowane na różne sposoby. W tej fryzurze przedziałek będzie znajdował się zazwyczaj na środku, bądź włosy będą zaczesane do tyłu. Niski kucyk będzie gładki i błyszczący, może lekko pofalowany. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spiętym włosom dodać objętości nawet przy użyciu karbownicy.

Karbowane czy loczki?

Tym, którym znudziły się amerykańskie fale i codzienne używanie lokówki jesień przynosi karbownicę i lokówkę gwarantującą efekt jak z salonu. Objętość na pierwszym miejscu! Drobne loczki idealnie zakręcone i wygładzone żelem to nowy krzyk mody, który utrzyma się aż do lata.

Coś dodać, coś ująć

Moda na określonego rodzaju dodatki do włosów trwa już od lata. Spinki zdobione perłami, kryształkami w odcieniach złota i srebra skradły serce każdej kobiety. Niskie kucyki będziemy przewiązywać jedwabnymi wstążkami. Najlepiej, aby one również były zdobione. Opaski w stylu retro zdominują sklepowe półki. Różne odcienie, wzory i zdobienia to coś, co jesienią okaże się najbardziej pożądane. Szary krajobraz i stonowane stylizacje zrównoważy kreatywność fryzur i makijaży. Jesień to świetny czas na eksperymentowanie i testowanie nowości w doborze dodatków.

 

Zdjęcia

główne: pixabay.com

1. Kim Kardashian allure.com

2. new 20headbands 20lede

3. Givenchy Paris Fashion Week Best Looks

4. Marques Almeida Paris Fashion Week Best Looks

5. Chanel fw2019 hair

 

***

Kasia Wrona – wizażystka, wykładowca makijażu oraz autorka bloga Make-up Manufacture. Absolwentka wielu prestiżowych szkół w Polsce i Los Angeles. Pracuje przy pokazach mody, sesjach zdjęciowych i na planach, ale kreuje także makijaże klientów indywidualnych. Jej prace znajdziecie w magazynach, reklamach, telewizji. Na co dzień wykłada w krakowskiej szkole. Po godzinach uwielbia czytać, a także pisać o makijażu i trendach.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE