#PiwoToLudzie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Powyższy tytuł to hashtag gdańskiego browaru PG4, a zarazem myśl, za którą kryje się zjawisko kultury piwnej. Piwo to dziś bowiem nie tylko sam trunek, ale i wielka pasja łącząca ludzi z całego świata pragnących odkrywać nowe smaki.

Głównym piwowarem w browarze PG4 (Podwale Grodzkie 4) jest Niemiec Johannes Herberg, który po zadomowieniu się w Gdańsku, chce z jednej strony pokazywać tutejszym miłośnikom piwa gatunki z różnych stron globu, a z drugiej – odkrywać piwne tradycje, łączące się z grodem nad Motławą. Taką tradycją jest np. warzenie tzw. piwa jopejskiego, mocnego piwa popularnego już w średniowieczu! W PG4 już niebawem będzie można więc odbyć podróż w czasie.

pg4

– Nie ciąży na nas taka presja, jak na browarach komercyjnych. Możemy swobodnie szukać inspiracji i spokojnie pracować nad dobrym jakościowo piwem – opowiada browarnik. – W browarze PG4 mamy przy tym doskonałe warunki, by własnoręcznie wytwarzać różne piwne style metodami rzemieślniczymi.

Wachlarz piwnych smaków PG4 stale się powiększa. Na kranach są już dostępne piwa w stylach Pils, Witbier, Starogdańskim, Oktoberfest oraz – to nowości – wyrazisty Irish Red Ale oraz nieco łagodniejszy Weiβbier klassisch. Tak szeroki wybór to okazja do wspólnej degustacji podczas imprez okolicznościowych, kolacji firmowych, czy zbliżających się Andrzejek. Ciekawym pomysłem jest też piwny Sylwester, który w browarze PG4 odbędzie się po raz pierwszy. Szczegółowy kalendarz imprez można znaleźć na stronie www.pg4.pl, warto też śledzić facebookowy profil Browar PG4.

pg4_1

Nie trzeba jednak szczególnej okazji, by odwiedzić PG4. Wiadomo wszak, że na długie jesienne wieczory nie ma lepszego sposobu niż kufel pysznego piwa!

Reklama