Październikowe święto piwa w browarze PG4!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Początek jesieni wcale nie musi oznaczać żalu i tęsknoty za wakacjami. Dla miłośników piwa jest to czas Oktoberfestu, a zatem najpiękniejszy okres w roku. W gdańskim browarze PG4 huczne obchody zapoczątkowanego w Bawarii wielkiego święta browarników potrwają do 22 października.

Do tego czasu w lokalu codziennie dostępne jest wyjątkowe Oktoberfest menu, z typowo bawarskimi akcentami: golonką pieczoną w piwie z kapustą modrą i knedlami bułczanymi, smażoną białą kiełbasą z preclem, bawarskim pasztetem wątrobianym Leberkase oraz pieczonym kurczakiem z sałatką kartoflaną. Największa gratka dla miłośników złocistego trunku to niewątpliwie Oktoberfest Bier – specjalnie na tę okazję uwarzone piwo na słodzie monachijskim, na życzenie podawane również kuflach o pojemności 1 litra!

pg_4

Dla użytkowników aplikacji Instagram browar PG4 przygotował konkurs, w którym przewidziano wyróżnienia w formie medali. Medal złoty to kolacja dla dwóch osób o wartości 200 złotych, srebrny to deska degustacyjna rzemieślniczych piw PG4, brązowy zaś wiąże się z nagrodą rzeczową w postaci oryginalnego litrowego kufla PG4. Nagrodą specjalną jest możliwość uwarzenia własnego piwa z piwowarem, Johannesem Herbergiem i wspólna degustacja trunku po ok. 4 tygodniach. Aby wziąć udział, należy opublikować na swoim profilu dowolne zdjęcie z Oktoberfest w PG4 z hasztagiem #piwotoludzie w opisie. Po nagrody sięgną autorzy zdjęć z największą liczbą polubień, a rozstrzygnięcie rywalizacji nastąpi na koniec imprezy, czyli 22 października. Tego samego dnia wylosowani zostaną zwycięzcy quizu piwowara. Formularz z pytaniami dotyczącymi piwowarstwa i tradycji Oktoberfestu można zdobyć w lokalu PG4. Po wpisaniu prawidłowych odpowiedzi należy wrzucić kartkę do wystawionej w restauracji konkursowej kuli.

Dodajmy, że w weekendy Oktoberfestu 2017 w PG4 iście bawarski klimat zapewnią warsztaty kuchni bawarskiej i występy z muzyką na żywo. Szczegółowy kalendarz wszystkich atrakcji imprezy można znaleźć na stronie www.pg4.pl, a także na facebookowym profilu Browar PG4.

Reklama