Koronawirus dotarł do Polski! Kim jest zarażony?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W nocy poinformowano o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce. Informację dziś rano potwierdził minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Koronawirus w Polsce

  • Tak jak obiecywaliśmy wielokrotnie, tylko gdy dostaniemy dodatni wynik testów, zostaną państwo poinformowani, To dzisiaj się stało. Dzisiaj w nocy dostaliśmy dodatni wynik pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce – powiedział Minister Zdrowia.
  • Pojawienie się koronawirusa w Polsce nie zmienia wiele w naszych procedurach – podkreślił Łukasz Szumowski. Jak wskazał, GIS rozesłał różne dokumenty opisujące, jak się zachowywać. Wszyscy to dostali, zapoznali się i wiedzą, jak postępować – dodał Łukasz Szumowski na konferencji prasowej. 

Pacjent mieszka w województwie lubuskim. Obecnie jest hospitalizowany w Zielonej Górze i miał przyjechać z Niemiec. Wszystkie osoby, które miały z nim kontakt, zostały poddane kwarantannie.

Według Ministra Zdrowia, pacjent zachował się wzorowo. Wpierw zadzwonił do lekarza rodzinnego, który zlecił przysłanie specjalnego patrolu sanitarnego, który zbadał chorego. Dzięki temu zminimalizowano liczbę potencjalnych zarażeń.