Czy wiesz, że czas nakładania kosmetyków ma znaczenie dla Twojej codziennej pielęgnacji?

domowe-kosmetyki-1

Wiele mówi się o częstotliwości nakładania produktów na skórę twarzy i całego ciała, ale często pomija się to, kiedy dokładnie powinno się nakładać kosmetyki na skórę. W tym tekście znajdziesz kilka złotych zasad, które nie tylko poprawią działanie twoich stałych produktów pielęgnacyjnych, ale również pozwolą ci się pozbyć niektórych trudności w… makijażu! Zacznijmy od pielęgnacji ciała. Czy wiedziałaś, że kremy do ciała powinno się nakładać maksymalnie do minuty po prysznicu? Skóra w tym czasie jest najbardziej chłonna i miękka, a nałożenie kosmetyku tuż po kąpieli sprawi, że pozostanie dużo lepiej nawilżona. Podobnie sprawa ma się z olejkami, które często błędnie nakładamy. Szczególnie na skórę twarzy nie powinno się nakładać „samego”olejku, bo to może nawet sprzyjać wysuszeniu naskórka.

Cera powinna być uprzednio lekko zwilżona lub spryskana tonikiem czy hydrolatem, wtedy pomagasz w odtworzeniu naturalnej bariery skórnej, czyli płaszcza hydrolipidowego. Pamiętaj, że sam olejek nie nawilża! Podczas zabiegów codziennej pielęgnacji powinnaś odczekać minutę lub dwie pomiędzy aplikacją poszczególnych kosmetyków. Każdy z nich powinien mieć szansę złączyć się ze skórą. Nie tylko nie nakładaj zbyt wielu kosmetyków, ale pamiętaj, aby pomiędzy aplikacjami po prostu dać skórze odpocząć. Szybkość nakładania kosmetyków w makijażu również ma ogromne znaczenie. Baza pod cienie jest jednym z tych produktów, w których czas nałożenia jest decydujący.

 
Reklama

Aby uniknąć rolowania się cieni, rozmazywania, czy odbijania tuszu do rzęs na górnej powiece, nałóż bazę w niewielkiej ilości jeszcze przed rozpoczęciem makijażu i pozostaw na około 5 minut, aż lekko zaschnie. Później zbierz nadmiar produktu przy użyciu patyczka kosmetycznego – ten czas sprawi, że nałożone później cienie będą trwałe i nie będą się „zwijać”. Rolujący się korektor pod oczami? Kluczem do jego uniknięcia jest przypudrowanie skóry pod oczami w odpowiednim momencie. Najlepiej jest najpierw nałożyć korektor pod jednym okiem, a później od razu przypudrować przy użyciu pędzla lub mokrej gąbki. Tak samo nałożyć i utrwalić produkty pod drugim okiem. Czas aplikacji kosmetyków do pielęgnacji i do makijażu ma kluczowe znaczenie. Pośród wielu skomplikowanych technik warto więc po prostu nałożyć produkt w odpowiednim czasie!

***

Kasia Wrona – wizażystka, wykładowca makijażu oraz autorka bloga Make-up Manufacture. Absolwentka wielu prestiżowych szkół w Polsce i Los Angeles. Pracuje przy pokazach mody, sesjach zdjęciowych i na planach, ale kreuje także makijaże klientów indywidualnych. Jej prace znajdziecie w magazynach, reklamach, telewizji. Na co dzień wykłada w krakowskiej szkole. Po godzinach uwielbia czytać, a także pisać o makijażu i trendach.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE