Jak pielęgnować włosy i skórę głowy? Przygotuj je na lato!

photo-1500917293891-ef795e70e1f6

 

W dzisiejszym świecie istnieje wiele czynników, które wpływają na włosy i skórę głowy. Niektóre z nich działają niestety negatywnie. Często zapominamy o promieniowaniu UV, które szczególnie latem niszczy, wysusza końcówki, odbarwia włosy i sprawia, że robią się bardziej podatne na uszkodzenia. Jak dbać o włosy? Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów.

Jeśli dotychczas wykonywałaś peeling tylko skóry twarzy i ciała to dołóż do tych rytuałów peeling skóry głowy. Ona też wymaga tego zabiegu! Specjalny peeling trychologiczny pozwoli oczyścić skalp z niedoskonałości, zregenerować naskórek i odpowiednio go nawilżyć. Połączony z delikatnym masażem pobudzi włosy do wzrostu i poprawi ukrwienie skóry. Taki kosmetyk znajdziesz w dobrych drogeriach lub aptekach – wybór jest naprawdę szeroki. Pamiętaj, aby obserwować skalp, ponieważ czasem skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa. Jeśli pojawi się pieczenie lub wystąpią niedoskonałości natychmiast przerwij stosowanie. Aplikuj produkt przed szamponem, a jednocześnie wykonuj delikatny masaż – to poprawia ukrwienie i pobudza włosy do wzrostu.

 
Reklama

Stosuj ochronę przeciwsłoneczną o każdej porze roku, zawsze, kiedy wychodzisz na zewnątrz, także na włosach. Szczególnie farbowane narażone są na blaknięcie, utratę koloru, przesuszenie. W każdej drogerii znajdziesz produkty z filtrem SPF, szczególnie polecane są te w postaci mgiełki lub sprayu, które możesz nanieść na włosy nawet tuż przed wyjściem. Są to kosmetyki beztłuszczowe, które nie pozostawią nieprzyjemnej warstwy na włosach, czasami zdarza się, że pomagają w stylizacji lub ich funkcja połączona jest z termoochroną.

Nie zapominaj o odżywkach – samo mycie szamponem zazwyczaj nie wystarczy, aby włosy były odpowiednio nawilżone, szczególnie podczas lata. Najważniejszym ze wszystkich produktów jest termoochrona, o której często zapominamy i ją również możesz aplikować w formie odżywki, najlepiej po prysznicu, wetrzeć w wilgotne włosy. Możesz dodać odrobinę olejków, aby lepiej ją rozprowadzić. Jeśli stylizujesz włosy używając wysokiej temperatury musisz chronić je przed spaleniem lub przegrzaniem.

Złota zasada pielęgnacji włosów mówi również o tym, aby nigdy nie nakładać produktów do włosów na skórę głowy. Skalp pielęgnuje się inaczej, używając specjalistycznych kosmetyków (jak na przykład peeling) i nie można wcierać w nią produktów, które nie są do tego przeznaczone. Ostatnią radą pielęgnacyjną, która sprawdza się w zasadzie u każdej kobiety i do każdego rodzaju włosów, jest nałożenie kilka godzin przed myciem na włosy oliwkę lub maskę, zapleść włosy w warkocze, a dopiero później umyć głowę. To sprawi, że twoje włosy będą piękne i nawilżone.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE