Poniedziałkowy Przegląd Filmowy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Festiwalowy zawrót głowy

13 października w Poznaniu rozpoczyna się 24. edycja Off Cinema, Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych. Na dzień otwarcia zaplanowano projekcję filmu „Planeta 2.0” w reżyserii Matta Wolfa. Dzieło opowiada historię grupy ekologów realizujących projekt „Biosfery 2”, w którym byli całkowicie odizolowani od społeczeństwa na pustyni w Arizonie, przy maksymalnym odtworzenia warunków życia w zamkniętej Biosferze przez 2 lata. Będzie można zobaczyć również pierwszy blok konkursowy „Ojcostwo”.

We czwartek rozpoczyna się takze łódzki festiwal Kamera Akcja. Filmy dostępne będą zarówno w kinie, jak i online. Przygotowano pokazy premierowe („Szarlatan”, Agnieszka Holland) przedpremierowe („Slalom”, Charlène Favier) oraz retrospekcje („Pod skórą”, Jonathan Glazier). Oprócz licznych projekcji, będzie można również uczestniczyć w dyskusjach oraz warsztatach.

Na ekranach kin

Fani blokowisk oraz filmów z nimi związanych znajdą „Skandal. Ewenement Molesty”, czyli historię chłopaków zafascynowanych MTV, którzy w połowie lat 90. założyli popularny skład Mistic Molesta.

Pojawiło się również dosyć osobliwe dzieło „Świat według kota”, czyli historia opowiadana oczami zwierzęcia. Odbiorcy będą mogli poznać otoczenie z zupełnie odmiennej perspektywy, która zwraca uwagę na inne istotne (w oczach kota) elementy.

W piątek pojawi się kilka premier. Przede wszystkim „film, którego boją się banki”, czyli „Banksterzy” z Antonim Królikowskim i Tomaszem Karolakiem na czele. Poza tym, będzie można wybrać się na włoski dramat „Sekret bogini fortuny”, opowiadający o kobiecie, która musi udać się na obserwację do szpitala, więc oddaje pod opiekę swoich przyjaciół gejów dwójkę dzieci oraz „Tajemniczy ogród”, bazujący na słynnej powieści Francesa Hodgsona Burnetta.

Filmowe newsy tygodnia  

„Tenet”, jeden z głośniejszych filmów ostatniego czasu został przebity po 5 tygodniach dominacji w amerykańskim box offisie. Co zastąpiło hit Nolana? Komedia fimilijna „The War with Grandpa” z Robertem De Niro na czele.

Disney szykuje nowe filmy. Jego głównymi bohaterami będą popularne kolejki Disney World…Space Mountain. Za scenariusz pierwszego z nich, „Space Mountain” będzie odpowiedzialny autor „króla Artura: Legendy Miecza” Joby Harold. W drugim, „bohaterem” zostanie  Jungle Cruise, a główne role zagrają Dwayne „The Rock” Johnson oraz Emily Blunt.

Reklama