Daria Bahlai

Daria Bahlai jest dziennikarką, autorką filmów dokumentalnych krótkiego metru oraz założycielką bloga The Culture Lover’s Guide. Pisze o modzie I sztuce w sposób niebanalny. Głównie interesują ją rola dzieł sztuki w komunikacji medialno-kulturowej. Inspiruje się fotografią Eliotta Erwitta, malarstwem Rafała Olbińskiego, poezją Charles’a Baudelaire’a i muzyką free-jazz. Dzieciństwo spędziła za kulisami teatru, przez co zakochana jest w każdej formie sztuki. Mówi w pięciu językach.

Lila Ash: Jestem rysunkową frajerką 

Kim jest ilustrator prasowy? Romantycznym artystą, wyobcowanym z tłumu? Intelektualistą, konceptualistą, nihilistą? Czy może cynicznym materialistą? W poniedziałkowych kolegiach redakcyjnych bierze udział wyłącznie po wypiciu

SHE SAID SO: Ula Kamińska

Twój ulubiony rytuał (czynność, którą powtarzasz każdego dnia)? Poranna medytacja i rytuały tybetańskie  Kiedy ostatni raz robiłaś coś po raz pierwszy (i co to było)?

Haute Couture Halloween

Światowej sławy projektanci mody przedstawiają konkretny pomysł w oparciu o wielowarstwową koncepcję – i właśnie dzięki temu akt tworzenia kostiumów podnieśli do rangi prawdziwej sztuki.