Poniedziałkowy Przegląd Filmowy 2.11

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Filmowe newsy tygodnia

Jordan Peele nie próżnuje. Reżyser filmów grozy „Uciekaj!” i „To my” planuje stworzyć remake „W mroku pod schodami” z 1991 r. Dzieło Wesa Cravena opowiada historię chłopca, który z kolegami postanawia okraść dom najbogatszych mieszkańców okolicy. Na nieszczęście młodocianych rozbójników, gospodarze okazują się być parą psychopatów.

Za kamerą nowej produkcji „Call Jane” stanie odpowiedzialna za scenariusz „Carol”, Phylis Nagy. Historia będzie opowiadała o Joy, która niespodziewanie zachodzi w ciążę. Bohaterka trafia na podziemny ruch aborcyjny i po wykonaniu zabiegu decyduje się zmienić swoje życie tradycyjnej gospodyni domowej, pomagając innym kobietom, które znalazły się w podobnej do niej sytuacji.

Odtwórczyni głównej roli, a także pomysłodawczyni serialu „Crazy ex-girlfriend” Rachel Bloom postanawia napisać nowy scenariusz. Tym razem, opisze historię przyjaciółek, które spędziły całe lato podążając za ostatnią trasą koncertową NSYNC, boysbandu, od którego rozpoczęła się kariera Justina Timberlake’a.

 

Na ekranach kin

Rozpoczęły się przedpremierowe pokazy filmu „Helmut Newton. Piękno i Bestia”, czyli historii słynnego fotografa, którego zdjęcia stały się kultowe. Obraz kobiet w jego pracach ociekał często erotyzmem a jego zwolennicy dzielili się na tych, którzy uważali, że nienawidził kobiet, a inni, że je uwielbiał.

W piątek pojawi się również „Psychobitch” – opowieść o relacji dwóch nastolatków, którzy zostają połączeni przez nauczyciela. Porządny Marius w klasowym projekcie zostaje połączony z nową uczennicą, która wprowadza chaos nie tylko w pracy, lecz także w życie chłopaka.

Od 6. listopada będzie można również ujrzeć „Tylko zwierzęta nie błądzą”. Francuska produkcja opowiada o nieznajomych, których połączy zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej. To przede wszystkim obraz relacji międzyludzkich oraz marzeń o ucieczce od rzeczywistości, z zagadką w tle.

Reklama