Przygotowanie cery pod makijaż okolicznościowy

makijaz-2

Każda z nas chce pięknie wyglądać każdego dnia, ale jeśli czekają nas większe wyjścia, to staramy się jeszcze bardziej. W przypadku świąt, wesel czy innych imprez okolicznościowych chcemy lśnić jak gwiazdy i dlatego też często udajemy się do wizażystki lub same staramy się zrobić na tę okazję ekstra makijaż. Wybieramy długotrwałe kosmetyki lub wybieramy najlepszą makijażystkę i oczekujemy, że nasz make-up przetrwa całą noc w nienaruszonym stanie. Ale czy to wystarczy? Niestety nie.

W makijażu okolicznościowym jednym z ważniejszych czynników trwałości makijażu jest przygotowanie cery. Oczywiście, że bardzo dużą rolę odgrywają odpowiednio dobrane do cery kosmetyki oraz sposób ich aplikacji, ale nawet najlepsze produkty do makijażu nie sprawdzą się, jeśli skóra nie będzie na nie odpowiednio przygotowana.

Chociaż wiemy, że o naszą cerę powinnyśmy dbać codziennie, to różnie z regularną pielęgnacją bywa. Która z nas pamięta o regularnym peelingowaniu skóry czy znajduje czas na nawilżającą maseczkę dwa razy w tygodniu? No właśnie. Dlatego pamiętajmy o tym przynajmniej przed większym wyjściem i zaplanujmy sobie czas na te działania.

Tydzień przed imprezą.

 
Reklama

Zacznij pić dużo wody. Postaw butelkę tak by mieć ją w zasięgu wzroku i wypij kilka łyków za każdym razem, kiedy ją zobaczysz.

Zrób peeling oczyszczający i nałóż maseczkę nawilżającą odpowiednie do rodzaju Twojej cery.

Rano i wieczór nakładaj na twarz krem nawilżający.

2-3 dni przed makijażem

Jeżeli regulujesz brwi i/lub usuwasz włoski z twarzy to zaplanuj te czynności na kilka dni przed planowanym makijażem. Dlaczego nie dzień lub tuż przed? Depilacja bardzo często sprawia, że nasza skóra staje się delikatnie podrażniona, zaczerwieniona, czasami dochodzi nawet maleńkich uszkodzeń. Dlatego czynności te należy wykonać dwa lub trzy dni przed makijażem – tak aby skóra miała czas na zregenerowanie się.

Pamiętaj o piciu wody i kremie nawilżającym!

UWAGA! Regulacja brwi czy usuwanie ‘wąsika’ nie jest koniecznością. Tylko od Ciebie zależy, czy masz na to ochotę czy nie. Oczywiście makijaż będzie lepiej wyglądać, kiedy te czynności są wykonane, ale nikt nie ma prawa zmuszać cię do ich wykonywania.

Dzień przed makijażem

Impreza już jutro! Twoje zadanie specjalne na wieczór to:

  • chwila relaksu
  • peeling i maseczka nawilżająca odpowiednie do twojego typu ceru
  • woda i krem nawilżający
  • wyspać się!

Te kroki są bardzo ważne. Jeżeli będziesz zmęczona i niewyspana, następnego dnia twarz może być lekko opuchnięta a oczy podkrążone.

Dzień makijażu

Rano umyj buzię, nałóż tonik i krem nawilżający. Około godziny przed makijażem możesz też nałożyć na twarz (na 15 minut) maseczkę w płachcie oraz płatki kolagenowe pod oczy.

Jeżeli makijaż będzie wykonywany u wizażystki, idź do niej bez makijażu. Nie nakładaj “tylko odrobinki podkładu” czy “tak tylko troszkę tuszu na rzęsy”. Trzeba będzie zmyć te produkty przed makijażem, co wydłuży czas jego wykonania oraz może wpłynąć na jego trwałość.

Jeśli malujesz się sama, również nie nakładaj kosmetyków kolorowych przed rozpoczęciem właściwego makijażu.

Impreza

Ciesz się trwałym makijażem, który przetrwa największe tańce-hulańce-swawole.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Jest jedna bardzo ważna rzecz. W czasie, kiedy chcemy przygotować skórę pod makijaż możemy wpaść na pomysł, że jakieś nowe cudo z drogerii czy perfumerii sprawi, że skóra będzie piękna. Tymczasem wprowadzenie nowego produktu do pielęgnacji tuż przed większym wyjściem może sprawić nam więcej kłopotów, niż pożytku. Nigdy nie wiemy, jak skóra zareaguje na nowy kosmetyk – czy nie pojawią się na niej niechciane niespodzianki (jak chociażby uczulenie). Testowanie nowości zostawmy na inny czas.

Przed imprezą używaj tylko sprawdzonych kosmetyków, które nie wyrządzą Ci krzywdy. Jeżeli nie masz takich sprawdzonych kosmetyków, sięgnij po te z najprostszymi składami czy też przeznaczone dla alergików. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zaszkodzą skórze.

Oprócz pięknego makijażu chcesz mieć również wystrzałową fryzurę? Przy umawianiu się do fryzjerki i wizażystki, czy też przy planowaniu samodzielnego wykonania tych czynności pamiętaj, że najlepiej wykonać jest fryzurę przed makijażem. Lakier do włosów, który osiądzie na twarzy na już wykonanym makijażu, może źle wpłynąć na jego wygląd i trwałość.

Jeśli nie jesteś w stanie logistycznie tego ułożyć i make-up będzie przed fryzurą to:

  • umyj włosy rano, aby fryzjerka nie musiała tego robić, gdy na twarzy masz już makijaż
  • poproś fryzjerkę o osłonę na twarz na czas lakierowania włosów

 

Udanej imprezy!

Autorka: Anna Chwistecka-Samson

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE