Unicef po raz pierwszy w historii karmi dzieci w UK

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Unicef po raz pierwszy w swojej 70-letniej historii uruchomił krajowy program pomocowy w Wielkiej Brytanii, aby pomóc nakarmić dzieci dotknięte kryzysem związanym z pandemią koronawirusa.

Zarząd ONZ, odpowiedzialny za pomoc humanitarną dzieciom na całym świecie stwierdził, że obecna pandemia jest najsilniejszym kryzysem dotykającym najmłodszych od czasów II wojny światowej.

Jeszcze w maju, na zlecenie organizacji charytatywnej Food Foundation przeprowadzono ankietę, na podstawie której, zauważono, że 2,4 mln dzieci (17%) żyje w gospodarstwach domowych, w których brakuje żywności. Do października 900 tys. dzieci zostało zarejestrowanych na bezpłatne posiłki w szkołach.

Unicef przeznacza 25 000 funtów (ponad 120 000) na rzecz projektu społecznego, który ma na celu zorganizowanie 18 000 śniadań do 25 szkół w ciągu 2-tygodniowej przerwy świątecznej.

„Fakt, że Unicef musi przeznaczać środki na jedzenie dla dzieci w jednym z najbogatszych krajów na świecie jest absurdem. Pieniądze te powinny być rozdysponowane w strefach działań wojennych lub w odpowiedzi na klęski żywiołowe. Boris Johnson i Rishi Sunak powinni się wstydzić” – powiedziała działająca w Partii Pracy Angela Rayner.

https://bit.ly/3gWWNym

 

Źródło