Adidas pracuje and ekoskórą z grzyba

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dotychczas wyprodukowano buty ze skóry z kaktusa, ananasa i…jabłko. Dlaczego więc nie wypróbować kolejnych materiałów? Jeden z najpopularniejszych producentów odzieży sportowej, postanowił wprowadzić rewolucję – alternatywą dla skórzanych butów będzie materiał, który opiera się na grzybni.

Rozpoczęto prace nad materiałem, który miałby zastąpić szkodliwą dla środowiska skórę. Jako pierwszy rewolucyjny model, firma wybrała jeden z najpopularniejszych – Stan Smith. Buty w wegańskiej wersji jeszcze nie trafiły do sprzedaży, jednak firma postanowiła podjąć kolejny krok, zobowiązując się do wprowadzenia zakazu stosowania w swoich produktach futra.

Prace trwają również nad tworzywami sztucznymi – ma też powstać nowy materiał, będący alternatywą dla zwykłej bawełny i poliestru. W 2021 roku ponad 60% asortymentu będzie zawierało wymienione materiały w trochę innej formie – będą one pochodziły z recyklingu.

Firma Adidas postanowiła też wyeliminować odpady plastikowe. W kończącym się już 2020 roku wyprodukowała 15 mln par butów wykonanych z odpadów plastikowych, zebranych z plaż i regionów przybrzeżnych. W nadchodzącym 2021 planuje zwiększyć tę liczbę do 17 mln.

 

Źródło 

Reklama