Liczba szczepień przekroczyła liczbę potwierdzonych przypadków COVID-19

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Liczba szczepień na całym świecie przekroczyła całkowitą liczbę potwierdzonych dotychczas przypadków zachorowań na koronawirusa. “Fakt, że mamy tak wiele szczepionek jest fenomenalną wiadomością. Zaszliśmy bardzo daleko” – powiedział Michael Head z uniwersytetu w Southampton.

Specjaliści ds. zdrowia powiązują spadek liczby zachorowań z zachowaniem dystansu społecznego i wprowadzeniem lockdownu. Paul Hunter, profesor z Uniwersytetu we Wschodniej Anglii powiedział, że największy wzrost mogliśmy zauważyć w styczniu, aktualnie według statystyk wróciliśmy do października.

Przypadek Izrealu potwierdza rokowania specjalistów. Państwo jako jedyne gwałtownie wprowadziło szczepienia na szeroką skalę. “Widzimy skuteczną redukcję infekcji COVID-19”. Dane opublikowane przez oxfordzki uniwersytet sugerują, że szczepionka AstraZeneca zmniejszyłaby infekcję o 67%. Eksperci spekulują, że wprowadzenie kolejnych wiodących szczepionek będzie miało podobne działanie.

“Rok temu nie pomyślałbym, że będziemy mieć tak wiele skutecznych szczepionek. To prawdziwy dowód na ludzką pomysłowość” – powiedział Devi Sridhar, profesor ds. zdrowia publicznego z uniwersytetu w Edynburgu.

Źródło