Kardiolodzy H. Forda: iPhone 12 może dezaktywować implanty wszczepione do serca

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

 

Badacze Instytutu Kardiologii Henry’ego Forda stwierdzili, że nowe udogodnienia iPhone’a 12 mogą być niedogodne dla osób z problemami serca.

 

Dr Singh, ekspert ds. elektrofizjologii, specjalizacji zajmującej się zaburzeniami rytmu serca na podstawie analizy ich bioelektrycznej aktywności. Naukowiec zajmuje się również urządzeniami, które mogą wykryć jakąkolwiek nieregularność bicia organu.

 

W Stanach Zjednoczonych, blisko 300 000 ludzi przeszło operację w celu wszczepienia kardiowertera-defibrylatora, który wykorzystuje elektryczność, podtrzymującą i regulującą bicie serca. W 2020 ¼ sprzedanych telefonów były z serii iPhone 12. Oba urządzenia nie są sobie obojętne. „Kiedy podaliśmy pacjentowi telefon, jego defibrylator został dezaktywowany” – mówi dr Singh. Jak się okazało, rozrusznik serca może przestać przesyłać odpowiednie impulsy do narządu, powodując jego nieregularne bicie.

 

Naukowcy byli zadziwieni siłą magnesu umieszczonego w urządzeniu elektrycznym. „Wierzymy, że nasze odkrycie może pomóc zrozumieć ludziom, że noszenie telefonu w kieszeni koszuli czy płaszcza nie jest rozsądnym wyborem” – podsumował główny badacz.

 

Źródło