Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zespół DOC. powstał w lipcu 2014 roku. Założyło go dwóch lekarzy – Gitarzysta, wokalista i autor tekstów Konrad Baum (neurolog) oraz gitarzysta i autor muzyki Tomasz Ryznar (gastrolog). Zespół wypracował swój własny styl muzyczny, w którym dominują Rock oraz Blues-rock. Dotychczas nagrali i wydali dwie płyty. W 2018 roku zespół DOC. otrzymał Nagrodę Jury Radia Rzeszów Werbel 2017 za płytę Dla kilku chwil. Również w 2018 roku na scenie Dzień Dobry TVN grupa zagrała utwór zatytułowany “Moje miejsce”.  Od tamtego czasu chłopaki koncertują po całej Polsce łącząc obowiązki zawodowe z pasją do muzyki.

W skład zespołu wchodzą:

Wokal i gitara: Konrad Baum

Gitara Basowa: Tomasz Ryznar

Klawisze: Witold Drapała

Perkusja: Filip Łukaszewicz

Gitara: Kacper Radek

 

Teledysk dla Lekarzy.

Teledysk w całości stworzony jest przez oraz dla służb medycznych walczących na pierwszej linii frontu z koronawirusem.  Z racji tego, że wraz z rozpoczęciem pandemii COVID-19 Konrad Baum wraz z Tomaszem Ryznarem zostali wdrożeni do łańcuckiego szpitala jednoimiennego mieli szansę naocznie zobaczyć z jakim poświęceniem oraz trudem walki z ciężką chorobą muszą każdego dnia mierzyć się oni sami i ich koledzy i koleżanki. Walki jakże nie równej ponieważ przez dłuższy okres czasu świat nie miał skutecznego sposobu na pomoc potrzebującym osobom trafiającym do szpitala.

Niemoc, łzy, skrajne zmęczenie, często odrzucenie przez przyjaciół, rodzinę i znajomych. Czasem również na twarzach medyków pojawia się uśmiech, ale tylko po to aby nie zwariować będąc poddanym nieustannej presji. Tego nie zekranizowałby nawet najlepszy reżyser.

Dlatego 19 października 2020 roku Konrad wraz z Tomkiem postanowili za pomocą oficjalnych kanałów społecznościowych zespołu DOC. poprosić swoich kolegów i koleżanki o zdjęcia oraz nagrania wideo z ich codziennej walki  COVID-19. Materiały zaczęły spływać z całego kraju. Obrazy te posłużyły jako materiał do najnowszego teledysku zespołu – ZE STALI. Ma on być pewnego rodzaju podziękowaniem dla służ medycznych za ich poświęcenie, ale również i pewnego rodzaju niezależnym, wolnym od wszelkiej polityki obrazem tego co dzieje się za drzwiami szpitali jednoimiennych.

Niestety teledysk ma również nieoczekiwany i bardzo tragiczny wydźwięk. Klip „Ze Stali” Został dedykowany pamięci mamy Tomka Ryznara, która przegrała walkę z COVID-19.

Reklama