Robinhood pozwany przez rodzinę, której syn zabił się po stracie ponad 730 000 $

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Robinhood został pozwany za nieumyślne spowodowanie śmierci 20-latka. Chłopiec dowiedział się, że stracił majątek w aplikacji do handlu akcjami.

 

Oburzeni rodzice pozwali Robinhooda, który według nich „prowadzi agresywną strategię, mającą na celu zwabienie niedoświadczonych inwestorów do podjęcia wysokiego ryzyka związanego z kusząca możliwością zysków”. W pozwie zarzuca się firmie maklerskiej spowodowanie stresu emocjonalnego i prowadzenie nieuczciwych praktyk biznesowych.

 

Alex Kearns, student Uniwersytetu w Nebrasce popełnił samobójstwo, kiedy zauważył negatywny balans w aplikacji. Straty wynosiły 730 165$. Chłopak próbował skontaktować się z firmą w celu wyjaśnienia sprawy, jednak trzykrotnie spotkał się z szablonową odpowiedzią obsługi klienta. „Nie chciałem wkładać tylu pieniędzy w akcję, która wiązałaby się z tak dużym ryzykiem. Chciałem jedynie zainwestować pieniądze, które mam” – napisał w notce do rodziców Kearns.

 

„Byliśmy załamani wieścią o śmierci Alexa Kearnsa” – powiedział pracownik Robinhooda – „od tego momentu pracujemy nad ulepszeniem naszej aplikacji”.

 

Źródło