Gdynia wprowadza miejski kubek wielokrotnego użytku

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Gdynia postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom zarówno społecznym, jak i środowiskowym. Wczesną wiosną będzie można kupić lub wypożyczyć specjalnie zaprojektowany kubek miejski.

Wielu z nas lubi spacerować z napojem rozgrzewającym od środka albo pobudzającym rankiem, jeszcze przed pracą. Zamawiając napoje w kawiarniach często otrzymujemy kubki niesegregowalne i jednorazowe. Ci, którzy nie chcą inwestować w zakup produktu wielokrotnego użytku, będą mogli wypożyczyć innowacyjny gdyński produkt, stworzony z polipropylenu. Zastępuje on średnio 1000 jednorazowych odpowiedników, a każdy zniszczony produkt można poddać pełnemu recyklingowi, tworząc kolejny kubek o satynowym wykończeniu i wyprofilowanym wieczku.

Miasto zadecydowało o wsparciu projektu firmy UR CUP, opartego na systemie depozytowym. Dzięki temu, osoby chcące skorzystać z nowych kubków, będą mogły wynająć i zwrócić je w dowolnym punkcie sprzedażowym i odebrać zwrot kaucji. Do udziału może przystąpić każdy punkt prowadzący sprzedaż napoi.

Źródło