Portova – nowy rozdział w historii Gdyni

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Nowoczesny apartamentowiec w Śródmieściu połączył najlepsze cechy młodego, portowego miasta. Modernistyczna architektura, zjawiskowe widoki na morze i wysoki komfort życia przyciągają nie tylko lokalsów, ale osoby z całej Polski, którzy chcą mieć tu swój second home. To kolejny, po Sea Towers, przełomowy projekt w mieście z morza i marzeń w portfolio Invest Komfort.

Nowe centrum miasta

Portova jest zlokalizowana w sercu Gdyni, zaledwie 10 minut spacerem do nadmorskiej plaży. Blisko jest także do centrum miasta, hali targowej i słynnej ulicy Świętojańskiej, obfitej w instytucje kultury, wyjątkowe restauracje i lokale usługowe. To pierwsza inwestycja Międzytorza – terenu, który na oczach mieszkańców, staje się nowym centrum miasta. Projekt nie tylko przeciera szlaki, ale także wyznacza trendy i nadaje kierunek rozwoju przestrzeni. Geometryczne formy i jasna elewacja nawiązują do modernistycznego krajobrazu Gdyni, a charakterystyczna, ponad 50-metrowa dominanta jest już rozpoznawalnym punktem w nawigacji po mieście.

Portova była wyjątkowym wyzwaniem. – wspomina Michał Ciomek, dyrektor Działu Przygotowania Projektów Invest Komfort – Inwestycja powstała w unikalnym miejscu Gdyni i przesunęła granice Śródmieścia. Pracując nad projektem nie kierowaliśmy się modą ani trendami. To miał być hołd dla Gdyni, jej wyjątkowej historii i atmosfery, która przyciąga ludzi z całej Polski. Projekt, który dobrze się zestarzeje i będzie architektonicznie spójny, a zarazem typowy dla naszego miasta.  


Sauna i bilard po pracy

W ramach kompleksu Portova powstało wiele mieszkań oraz zlokalizowanych na parterze lokali usługowe.Ciekawym, dostosowanym do współczesnych czasów, udogodnieniem jest strefa coworkingowa, która sprzyja pracy w skupieniu, a nowoczesne i zielone otoczenie wraz z czystym, gdyńskim powietrzem umili każdemu pracę na home-officie. Projektanci pomyśleli także o najmłodszych i stworzyli kids zone, którego aranżacja była inspirowana metodą Montessori, wspierającą wszechstronny rozwój dziecka. Dla mieszkańców przygotowano także prywatną strefę relaksu, obejmującą salę fitness, sauny oraz część wypoczynkową, gdzie można zagrać w bilard, obejrzeć ulubiony serial i spotkać się z przyjaciółmi. Choć zlokalizowana w centrum miasta, Portova zachwyca zielenią. Wewnętrzne dziedzińce zostały zaprojektowane tak, by mieszkańcy mogli cieszyć się naturą przez cały rok. Inwestycję wyróżnia także zlokalizowany na jej szczycie taras widokowy dostępny dla mieszkańców i ich gości, który pozwala oglądać miasto z zupełnie nowej perspektywy. Invest Komfort od 25 lat zmienia Trómiasto jako lider rynku premium, wyznaczając standardy i ciągle poszukując nowych, ciekawych pomysłów. Efektem tego są właśnie wspomniane wyżej unikatowe strefy, które sprawiają, że życie w projektach Invest Komfort jest nieporównywalnym doświadczeniem, skrojonym na miarę wymagającego odbiorcy XXI wieku.

Nigdy wcześniej nie było możliwości spojrzenia na miasto z perspektywy, jaką daje Portova. – mówi Jacek Droszcz, twórca projektu, architekt z renomowanej pracowni Kwadrat – Niezwykły związek miasta, morza, portu i zielonej przestrzeni rekreacyjnej z tego miejsca jest szczególnie widoczny. 

Portova najlepszą inwestycją Gdyni

Korzystny wpływ Portovej na wizerunek „miasta z morza i marzeń” oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół inwestycji zostały docenione nie tylko przez mieszkańców, ale też przez władze Gdyni. Projekt otrzymał nagrodę Czas Gdyni przyznawaną corocznie twórcom najbardziej spektakularnych inwestycji przez Przewodniczącą Rady Miasta. To już 7 nagrodzone w tym konkursie osiedle Invest Komfort.

Więcej informacji o Portovej można znaleźć na stronie www.investkomfort.pl.

 

 

Reklama