Środowy Magazyn Kulturalny #5

Katarzyna Paczóska
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Warszawskie Kino Muranów ruszyło z pokazami online. W wirtualnej sali można obejrzeć dziesiątki filmów, od dramatów, po horrory i komedie. Oto kilka filmów, które warto obejrzeć:

Midsommar. W biały dzień

Drugi pełnometrażowy film Ariego Astera, zrobiony z fenomenalnym rozmachem. Choć historia wydaje się dosyć prosta, zaskakuje w wielu aspektach. Mamy grupę młodych ludzi, którzy zostają zaproszeni na obchody przesilenia wiosennego w Szwecji, które obchodzone są raz na 90 lat. Wydarzenia, które dzieją się na oczach przyjaciół zdecydowanie nie należą do codziennych, są wątpliwe moralnie, a napar przygotowywany przez gospodarzy nie pomaga w zachowaniu trzeźwości umysłu.

Wstyd

Film obchodzi w tym roku swoje 10-lecie, jednak osobiście lubię do niego powracać ze względu na wspaniałą kreację Michaela Fassbendera. Brandon, w którego się wciela jest seksoholikiem, który nie potrafi poradzić sobie ze swoim problemem. W pewnym momencie, w jego mieszkaniu pojawia się siostra (Carey Mulligan), która wprowadza w jego życie jeszcze większy zamęt.

Debiutanci

Wyobraźcie sobie, że macie poukładane i całkiem spodziewane życie. Pewnego razu Wasz już 75-letni ojciec postanawia wyznać swój sekret – jest gejem. Evan McGregor, wcielający się w postać Oliviera, który na nowo buduje relację z rodzicem.

Frank

Poznajcie Franka. Frank jest liderem zespołu, który koncertuje w większych i mniejszych miastach.  Oraz charyzmatycznym mężczyzną, który ukrywa się za wielką maską. Fani nie wiedzą, co się za nią kryje, nawet członkowie zespołu nie mają pojęcia, jak wygląda ich wokalista. Co więc kryje się za postacią? Michael Fassbender pojawia się po raz pierwszy w komedii.

Milczenie

„Milczenie” jest adaptacją powieści Shūsaku Endō w wersji Scorsese. Rzecz dzieje się w XVII wieku, kiedy to dwóch jezuitów potajemnie przedostaje się do Japonii, w której toczy się walka z chrześcijaństwem. Panowie poszukują nauczyciela, który według legendy, wyrzekł się chrześcijaństwa i został buddyjskim mnichem.

Reklama