Polska sztuka – alternatywa inwestycyjna i prezent dla duszy

Nasze magazyny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Inwestycja w sztukę, podobnie jak w luksusowe nieruchomości, to świetna opcja dla korzystnego przechowania kapitału. Prywatny kolekcjonerzy przyznają, że przebywanie w apartamentach i posiadłościach to dobra motywacja do inwestycji, która zdobi wnętrze, chroni kapitał przed skutkami inflacji, a przede wszystkim stanowi prezent dla duszy w nietypowych czasach.

ZŁOTA 44 przedstawiając nowy apartament pokazowy 464, proponuje nabywcom aranżację opartą na wyjątkowych dziełach sztuki pochodzących z Artutito –Exqusite Art Gallery. 

W pierwszym kwartale 2020 roku mogliśmy obserwować tymczasowy exodus z miast spowodowany obostrzeniami związanymi z pandemią. I choć City Wealth Index w analizowanych stu metropoliach na świecie wyraźnie wskazuje, że dziś zamożni biznesmeni wracają do miast, posiadłości usytuowane na łonie natury cieszą się dużą popularnością i często stanowią drugi dom. Zieloną oazą na mapie Polski bezsprzecznie są Warmia i Mazury. To stamtąd pochodzi Jan Pruski, artysta, którego prace zdobią apartament pokazowy 464 na ZŁOTEJ 44. Artysta w swojej twórczości wykorzystuje naturalne materiały takie jak papier, drewno, szkło tworząc trójwymiarowe prace strukturalne, niezdefiniowane, osadzone między malarstwem a rzeźbą. Artysta, inspirowany nieskrępowaną naturą, łączy materiałową wirtuozerię i lekki charakter twórczości co razem doskonale komponuje się z nowoczesnym wnętrzem apartamentu 464.

„Na przestrzeni ostatnich lat prace Jana Pruskiego znalazły się w wybitnych kolekcjach sztuki, a jego uznanie wśród krytyków i jakość prezentowanej twórczości może być gwarantem nie tylko niezwykłych doznań wizualnych, ale również dobrej lokaty kapitału” – komentuje marszand Jakub Fijewski z galerii Artutito – Exquisite Art Gallery. Marszand przekonuje, że ozdabiając ściany apartamentu obrazami nawiązującymi do natury, odnajdziemy wytchnienie, mieszkając nawet w samym sercu metropolii. W apartamencie 464 znajduje się też rzeźba z marmuru Carrara autorstwa Michała Jackowskiego, również pochodząca z Artutito – Exquisite Art Gallery.

Polska sztuka, podobnie jak luksusowa nieruchomość, stanowi doskonałe zabezpieczenie kapitału, dlatego aukcje biją historyczne rekordy. W 2020 roku domy aukcyjne i galerie zanotowały 30% wzrost obrotów w stosunku do roku poprzedniego. Wartość sprzedaży dzieł wzrosła aż o 85 milionów złotych r/r, osiągając imponujący wynik 380 milionów złotych. Tak wysoki obrót to dowód na ogromny potencjał rynku i stale rosnące zainteresowanie sztuką, szczególnie polskich artystów. Analitycy z firmy Masterworks wskazują, że ceny dzieł sztuki współczesnej wzrosły w 2020 roku o blisko 7%, a te kupowane są równie często, jak dzieła dawnych mistrzów.

ZŁOTA 44 pielęgnuje swoją relację ze sztuką od początku swojego istnienia. Sam apartamentowiec jako praca wybitnego artysty wpisał się w warszawski krajobraz. We wnętrzach znajdujemy dzieła polskich twórców, które dodają luksusowym przestrzeniom charakteru. Obcowanie ze sztuką szczególnie teraz jest ważne – dodaje otuchy, napawa optymizmem i daje nadzieję na lepsze. 

Reklama

Staram się być koleżanką dla mojego synka | Masza Wągrocka

Prosto z serca Fabryki Norblina transmitujemy dla Was program #burzawkinie, który prowadzi Kinga Burzyńska. Tym razem naszą gościnią jest Masza Wągrocka, znana z hitowego serialu „Matki Pingwinów” dostępnego na Netflix. Dowiemy się jak przygotowywała się do roli w serialu. Czy w codzienności Maszy znajdziemy coś równie zaskakującego jak w fabule serialu?

Rodzice chcieli żebym był prawnikiem, nie fryzjerem | Tomasz Schmidt

Rafael Grieger ponownie zawitał na naszą platformę z kolejnym odcinkiem programu #TheCultureOfTotalBeauty.Tym razem jego gościem jest Tomasz Schmidt – właściciel renomowanego salonu fryzjerskiego w Poznaniu. Porozmawiamy o pierwszych krokach w branży, posiadaniu własnego salonu i zespołu. Czy była to łatwa droga?

Dzięki Puppy Jodze pieski znajdują nowe domy | Wioleta Jusiak

W najnowszym odcinku naszego programu mieliśmy przyjemność gościć Weronikę Jusiak – założycielkę studia jogi „4 łapy na macie”, który łączy miłość do zwierząt i pasję do jogi. Rozmawialiśmy o tym, jak joga może pozytywnie wpłynąć na relację między człowiekiem a jego pupilem oraz o niesamowitej filozofii stojącej za projektem.