Hotel The Bridge Wrocław otrzymał właśnie nominację do World Luxury Hotel Awards. 5-gwiazdkowy obiekt w Ostrowie Tumskim, otwarty w 2019 roku, jest jedynym wrocławskim hotelem w tym prestiżowym gronie. Na reprezentanta Dolnego Śląska można będzie głosować w aż trzech kategoriach.
The World Luxury Hotel Awards – nagroda dla światowych ikon hotelarstwa
Luxury Hotel Awards to globalne wyróżnienie przyznawane hotelom za światowej klasy udogodnienia i doskonałą obsługę gości. The Bridge Wrocław MGallery został nominowany w trzech kategoriach: Luxury Architecture Design Hotel, Luxury Banquet/Event Hotel oraz Luxury Rooftop View Hotel. Swój głos na ulubiony obiekt oddać może każdy podróżnik. Głosowanie rozpocznie się w sierpniu. W zeszłym roku główną nagrodę zdobył hotel Apurva Kempinski na Bali, a w kategori Architecture Design, w której nominowany jest The Bridge Wrocław, zwyciężył niezwykły Arctic TreeHouse Hotel z Laponii, którego architektura sprzyja obserwowaniu zórz polarnych.
– Nominacje to w dużej mierze efekt wizji projektantów i inwestora, by stworzyć nowy rozdział w historii Ostrowa Tumskiego z hotelem, który otwiera się na miasto i jego mieszkańców – powiedziała Marta Stawinska-Janiec, dyrektor sprzedaży i dystrybucji The Bridge Wrocław. – Stąd architektura i wnętrza nawiązujące do gotyku. Podobnie zresztą jak otwierany już wkrótce taras widokowy, który pozwoli wrocławianom i turystom poznać Ostrów Tumski z nowej perspektywy.
The Bridge Wroclaw MGallery
Ostrów Tumski połączony był niegdyś mostem z prawym brzegiem Odry. Dokładnie w tym miejscu znajduje się dzisiaj The Bridge Wrocław. Obiekt idealnie wpisuje się w gotyckie otoczenie Placu Katedralnego dzięki architekturze pełnej historycznych nawiązań. W ofercie znajdziemy aż184 stylowo urządzone pokoje, w tym szeroką gamę apartamentów, z których podziwiać możemy spektakularne widoki na miasto, Odrę oraz katedrę.
W The Bridge Wrocław przeszłość łączy się ze współczesnością, a industrialny design przeplata z historią i sztuką. Wnętrza zdobią wielkoformatowe grafiki XIX-wiecznego Wrocławia, reprodukcje zbiorów z Muzeum Narodowego oraz prywatnych kolekcji. W każdym pokoju spotkać można nietypowych gości – czterdzieści postaci historycznych – wśród których znaleźć możemy biskupa wrocławskiego Andreasa Jerina czy dziedziczkę Wilczyc Therese Magdalene Hochberg. Łóżka zdobią baldachimy z woskowymi świecami.
Miejsce wyposażone jest również w rozwiązania nowoczesnych technologii. Znajdziemy tam m.in. panel, poprzez który gość komunikuje się z obsługą, a także możliwość otwierania drzwi do pokoju smartfonem, czy system Dolby Surround i multimedia w sali balowej (490 m2). Łóżka natomiast zdobią baldachimy z woskowymi świecami – jest to nawiązanie do historycznie istotnego dla tej okolicy gotyku.
Kulinarnym sercem The Bridge Wrocław jest restauracja i bar CRAFT bazujące na lokalnych składnikach i rzemieślniczym podejściu do kuchni. Oszczędne wnętrza restauracji zostały zaprojektowane przez pracownię H Hospitality, która stworzyła wiele projektów architektonicznych renomowanych restauracji w Amsterdamie, Dubaju, Londynie, Berlinie i Paryżu. Wnętrza Craftu są ich jedynym polskim projektem. Ponadto w hotelu znajduje się wyjątkowe zaplecze konferencyjne ze spektakularna salą balową, które może pomieścić do 400 osób. Wszystkie sale spotkań wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny, światło dzienne i bezpieczne opcje spotkań biznesowych. Szóste, ostatnie piętro hotelu zajmuje strefa wellness. Doświadczymy tu bliskości roślin w ogrodach wertykalnych. Niezapomnianą panoramę Wrocławia możemy podziwiać z tarasu widokowego, który jest też miejscem eventów oraz obserwacji gwiazd.
Inwestorem hotelu jest firma Tacit Investment S.A., a franczyzodawcą grupa Accor.