Akcja ekoKajak w Gdańsku już ruszyła! Dowiedz się jak połączyć zwiedzanie i pomaganie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Lubisz pływać kajakiem? Uważasz, że powinniśmy więcej dbać o środowisko? Myślisz o tym, by zaangażować się w ekologiczną inicjatywę, by zmienić świat, zaczynając od swojej lokalnej społeczności? Jeśli tak, inicjatywa ekoKajak jest skrojona idealnie pod Ciebie!

Zwiedzanie i pomaganie

Czy jest bowiem przyjemniejszy sposób na zwiedzanie Gdańska niż pływanie szlakiem wodnym Motławy, wdychanie świeżego powietrza i oglądanie pięknej architektury, zarówno bezpośrednio, jak i w odbiciu tafli wody? A co jeśli przy okazji moglibyśmy pomóc środowisku?

Jak dołączyć do akcji?

Akcja ekoKajak polega bowiem właśnie na sprzątaniu rzeki w trakcie spływu! Przez cały maj, na przystani Żabi Kruk, Gdański Ośrodek Sportu udostępni bezpłatnie kajak, rower wodny lub łódkę wiosłową na 2 godziny, by w tym czasie przepłynąć się Motławą i przy okazji posprzątać co nieco rzekę. Przygotowanych zostało łącznie 5 kajaków, 2 rowerki wodne i jedna łódź. Jedynymi warunkami są zobowiązanie się do pozbierania śmieci z wody w ilości minimum 30 litrów oraz wpłacenie kaucji zwrotnej za sprzęt wodny w wysokości 50 zł. 

Aby wziąć udział w akcji ekoKajak, należy wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Gdańskiego Ośrodka Sportu adres ekokajak@sportgdansk.pl najpóźniej dzień przed planowanym spływem.

Sprzątaj razem z nami!

Jeśli zatem lubisz pływać i chcesz przy okazji pomóc środowisku – jest to świetna okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym. A w przypadku osób, którym zależy jedynie na przepłynięciu się – 30 litrów śmieci do zdecydowanie nie jest wygórowana cena za dwie godziny świetnej zabawy!

Reklama