Środowy Magazyn Kulturalny #10

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Choć na seanse w kinie jeszcze chwilę poczekamy, tak na plener można się wybrać już w najbliższy piątek. Co można zobaczyć w Warszawie pod chmurką? Jakie premiery filmowe szykują się na koniec maja? Sprawdź #gdziekolwiekjesteś

Skandal Evenement Molesty, Chono Lulu, 15 maja

Blokowisko, lata 90. Młodzi chłopcy zafascynowani sukcesem muzyków z emitowanych na MTV postanawiają założyć kultowy skład Mistic Molesta. Jaki mają plan? Przede wszystkim wyrazić swój bunt wobec nijakiej rzeczywistości. Po nagraniu pierwszej płyty Skandal, ku zaskoczeniu młodzieńców, trafia ona niezwłocznie na półki sklepowe i staje się hitem. Zaczynają wyznaczać trendy moralne wśród młodych osób.

 

Włoskie wakacje, 15 maja 2021 Kino Kępa na Dachu

Słoneczne Włochy nie zawsze pozostają równie bajeczne – szczególnie w momencie, w którym Jack, syn Roberta postanawia odnowić z nim kontakt w celu sprzedania jedynej rzeczy, która ich rzeczywiście łączy – willi w malowniczej wiosce w Toskanii. Stan budynku zmusza ich do wspólnych prac remontowych, podczas których odkrywają prawdziwy urok niewielkiego miasteczka.

 

Sokół z masłem orzechowym, 25 maja 2021, Kino Kępa na Dachu

Zac jest młodym chłopakiem z zespołem Downa, który postanawia uciec z domu opieki, aby ziścić swoje marzenie i podbić świat wrestlingu. Pewnego razu spotyka trochę sceptycznie nastawionego do jego osoby Tylera, który z czasem postanawia pomóc chłopcu, z którym nie łączy go żadna więź i przygotować go do wielkich zawodów. Czy ich plan się powiedzie?

Miłość, 27 maja 2021, Wesoła, Ośrodek Działań Twórczych „Pogoda”

Film niedługo będzie liczył dekadę – w 2012 roku zrobił wokół siebie niemało szumu – łącznie otrzymał 32 nagrody (w tym Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny) i 22 nominacje. Michael Haneke opowiada historię małżeństwa z 50-letnim stażem. To obraz siły miłości i poświęcenia w obliczu ciężkiej choroby. Opowieść intymna, przedstawiona z niesamowitym realizmem.

Ludzki Głos, 29-30 maja 2021, Kino Muranów

Tilda Swinton po raz pierwszy stanęła przed i za kamerą. Razem z Almodovarem przygotowali w trakcie pandemii melodramat, kipiący kolorami i emocjami, tak charakterystycznymi dla hiszpańskiego reżysera. Opowiada on o zakochanej i zdesperowanej kobiecie, która prowadzi ostatnią rozmowę telefoniczną z mężczyzną, który postanowił odejść. Obraz nasycony skrajnymi uczuciami bohaterki, która próbuje poradzić sobie ze swoimi odczuciami na różne sposoby. Raz sięga po siekierę, raz po pigułki, a raz po benzynę. Jak zakończy się ta historia?

Minari, 29-30 maja, Kinoteka

Jakob Yi postanawia przeprowadzić się wraz z rodziną z Kalifornii do Arkansas. Pragnie założyć własną farmę i prowadzić sielskie życie. Jednak oprócz niego, nikt nie cieszy się z nadchodzących zmian, szczególnie w momencie, w którym ich nowy wspaniały dom okazuje się być całkiem wątły i…na kółkach. Jak rodzina poradzi sobie w nowych warunkach, kiedy ekscentryczna babcia postanowi dołączyć do ich grona?

 

Reklama