Środowy Magazyn Kulturalny #12

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kina, ach kina! W końcu zostały otwarte, a na ekranach możemy zobaczyć coraz więcej gorących i jednocześnie zaskakujących premier. Od dramatów, po zadziwiające połączenia „superbohaterów”. Coś dla siebie znajdą fani alternatywy, kina emocjonalnie mocno angażującego, a także gorącej sensacji. Zobaczcie, co można (oraz będzie można) obejrzeć.

Spirala: Nowy rozdział serii piła

Osobiście jestem znacznie zadziwiona kolejną częścią popularnej serii, ale jednocześnie jestem pewna, że wielu z ciekawości się na nią wybierze. Piła rozpoczęła się w 2004 roku i był to niesamowity debiut Jamesa Wana. W starej hurtowni rozpoczęły się zdjęcia na kultowej serii. Co prawda sceny w łazience zostały nakręcone w 6 dni, tak całość została zrobiona pod ciekawym aspektem psychologicznym. Z części na część, filmy stawały się coraz bardziej masakryczne i coraz mniej psychologiczne. Jak więc będzie tym razem?

Śniegu już nigdy nie będzie

Na ten film czekało wielu. Miał pojawić się na festiwalu, ale coś jednak nie wyszło. Tydzień temu bowiem, wszedł oficjalnie na ekrany kin. Nowy film M. Szumowskiej opowiada o Żeni, który pracuje jako masażysta w luksusowym hotelu, jednak jak się okazuje jego zdolności wychodzą znacznie przed obowiązkami typowego masażysty. Żenia podczas sesji jest na tyle wiarygodną osobą, że bogacze z łatwością się przed nim otwierają, a rzeczy, które mówią nie zawsze są czyste moralnie, dodatkowo, jego zdolności wprowadziłyby w zakłopotanie niejedną racjonalną osobę.

Godzilla vs. Kong

Tak, to się dzieje naprawdę. Godzilla ponownie wróciła, aby zasiać na świecie spustoszenie. jednak tym razem, ludzie postanowili przeciwdziałać. Na odwet wysłali pana Konga. Jak zakończy się walka ostateczna i czy rzeczywiście będzie ona ostateczna?

Kraj

Produkcja: Polska. Gatunek: Czarna komedia i zapowiada się intrygująco. Kraj jest filmem, złożonym z kilku komediodramatów. Każdy z nich, z przymrużeniem oka pokazuje współczesną Polskę. I choć wszystkie historie wydają się z goła zwyczajne, tak ostatecznie przyjmują przewrotny obrót, doprowadzając bohaterów do skrajów swoich możliwości. Główne pytanie pozostaje Co ma zakaz aborcji do sztuki ludowej?. Chyba trzeba się dowiedzieć.

Szybcy i wściekli 9

Drodzy, Szybcy i wściekli wracają. To już 9. część sagi, będącej jedną z najbardziej rozpoznawanej w gronie miłośników kina akcji. Co się stanie tym razem? Cypher poprosi Jakoba o pomoc, aby zemścić się na Domie. Jak będzie wyglądała zemsta? Z pewnością intensywnie, agresywnie i cóż…szybko.

Magnezja

Druga z kolei polska produkcja. Tym razem, producenci Bożego Ciała i Ostatniej Rodziny postanowili połączyć siły. W filmie nie zabraknie Mateusza Kościukiewicza, Dawida Ogrodnika i Małgorzaty Gorol. O co się rozchodzi tym razem? O kobiety, to one przejmują główną pałeczkę, przejmując gang. Przełom lat 20. i 30. nie ułatwia bankowej rozróby, zresztą, zobaczcie sami!

 

 

 

 

 

Reklama