Czytaj skład produktów jednorodnych, jednoskładnikowych, naturalnych.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Każdy sok owocowy to produkt zupełnie naturalny – zgodnie z restrykcyjnymi przepisami obowiązującymi w Polsce i UE do soków nie wolno dodawać żadnych dodatków, w tym także cukru. Niestety w sokach warzywnych, przecierowych można znaleźć w składzie cukier czy syrop glukozowo – fruktozowy czy substancje słodzące. 

Nazwa masło jest zastrzeżona dla produktów bez domieszek tłuszczów roślinnych o określonej zawartości tłuszczu, więc w tym przypadku możemy mieć pewność, że nie zawiera substancji dodatkowych. Na zdjęciu powyżej „Osełka” nie ma w nazwie słowa masło, choć budzi skojarzenia, że to właśnie ten produkt – dlatego bądźmy uważni podczas zakupów.

Mleko także nie może zawierać substancji dodatkowych, ale jedynie krowie. W mleku kozim możemy znaleźć zbędne czy szkodliwe substancje dodatkowe. Czytaj też skład mleka smakowego – w większości dostępnych na rynku znajduje się cukier, syropy cukrowe, karagen, koszenila, guma guar, guma ksantanowa czy skrobia.

Zaskakują też dodatki w produktach jednoskładnikowych czy naturalnych, takich jak cukier puder, sól, śmietanka, kakao, bakalie i wiele innych. 

Pocieszającym jest fakt, że już w większości kategorii produktów spożywczych znajdziemy produkty z czystym składem. Wybierajmy świadomie.    

Reklama