Roślinne zamienniki jajka. Żywność roślinna

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Amerykańska firma Eat Just najbardziej znana z substytutu jajek na bazie fasoli mung o nazwie JUST Egg, cieszy się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze w tym roku produkty marki dostępne będą w Europie. 

Eat Just to także producent „czystego mięsa” – wytwarzanego w laboratorium prawdziwego mięsa bezpośrednio z komórek zwierzęcych pobranych od żywych zwierząt (bez konieczności poddania zwierząt ubojowi). Singapur jest pierwszym krajem na świecie, który wydał zezwolenie regulacyjne na oficjalną sprzedaż „czystego mięsa”. 

Wegański zamiennik jajka na twardo od Osome Food.

Singapurski start-up Osome Food produkuje roślinny zamiennik jajka na twardo, który na razie dostępny jest jedynie w Azji.

Skład OsomeEgg to: alkaliczna woda jonizowana, mykoproteina, sok z marchwi tłoczony na zimno, aktywowane mleko migdałowe, surowa skrobia ziemniaczana, kurdlan, oliwa z oliwek, sól czarna, drożdże odżywcze, świeży łopian, białe nasiona chia, kurkuma w proszku, wakame, kombu, kozieradka.

Głównym składnikiem białkowym OsomeEgg jest mykoproteina – białko obecne w grzybach, które zawiera te same niezbędne aminokwasy co występujące w produktach mięsnych.

W Polsce dostępny jest roślinny zamiennik jajek marki vEGGs od Cultured Foods

Źródło: portalspozywczy.pl
zdjęcia produktów ze stron producentów: osomefood.com, ju.st

Reklama