Najlepsze polskie artystki na scenie Fryderyk Festiwal 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Margaret, Natalia Nykiel, Lanberry, Kayah, Viki Gabor, Hania Rani, Mela Koteluk, Natalia Szroeder, Kasia Lins, Ania Dąbrowska i Natalia Przybysz wśród gwiazd Fryderyk Festiwal 2021!

· Na scenie Netto Arena Szczecin podziwiać będziemy niezapomniane duety i niezwykłe kolaboracje.

· Bilety na galę już w sprzedaży!

Już 5 sierpnia podczas Fryderyk Festiwal 2021 w Netto Arena Szczecin poznamy laureatów najważniejszych nagród muzycznych – Fryderyków – w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu oraz usłyszymy najlepsze polskie artystki! Przed szczecińską publicznością wystąpią między innymi: Margaret, Natalia Nykiel, Lanberry, Kayah i Viki Gabor, Hania Rani i Mela Koteluk, Natalia Szroeder, Kasia Lins, Ania Dąbrowska, Natalia Przybysz, a także ogłoszona wcześniej sanah. Bilety już w sprzedaży!

Wszystko wskazuje na to, że wieczór 5 sierpnia 2021 roku będzie należał do kobiet!Tegoroczna Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021 zapowiada się wyjątkowo nie tylko dlatego, że po raz pierwszy odbędzie się w Szczecinie, w Netto Arena. Spragniona koncertów branża muzyczna wraca powoli do równowagi po pandemicznej przerwie, a artyści już nie mogą się doczekać kolejnych spotkań z publicznością. Z tym większą radością główny organizator konkursu, Związek Producentów Audio-Video ogłosił, że największe święto polskiej muzyki odbędzie się przy udziale widzów, a ze szczecińskiej sceny zabrzmią głosy aż kilkunastu najlepszych polskich wokalistek, w tym artystek nominowanych do tegorocznej nagrody Fryderyk.
1080 x 1080 MRKL.jpg
Obok sanah, która ubiega się o statuetkę w czterech kategoriach, w tym w kategorii Utwór Roku 2021 za singiel Szampan; usłyszymy między innymi Lanberry, piosenkarkę, kompozytorkę i autorkę tekstów, która również ma szanse na cztery statuetki, w tym w kategorii Album Roku Pop 2021 za płytę Co gryzie Panią L?. Artystka przygotowała zaskakujący występ, w trakcie którego towarzyszyć jej będzie reprezentacja męska Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.
Na scenie Netto Areny pojawi się również Margaret – nominowana w ubiegłorocznej edycji konkursu – oraz Natalia Nykiel – laureatka konkursu w kategorii Album Roku Elektronika 2020.
Czekając na ogłoszenie tegorocznych laureatów Fryderyków w dziewiętnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach jazzowych, wysłuchamy niezapomnianych duetów. Na scenie Netto Areny pojawią się między innymi przedstawicielki dwóch muzycznych pokoleń, Kayah i Viki Gabor, wykonując utwór Ramię w ramię, który ma szansę przynieść nagrodę jego kompozytorom i autorom. Będziemy mogli podziwiać także wspólny występ Hani Rani i Meli Koteluk, laureatek Fryderyka 2020. Ralph Kamiński, nominowany w ubiegłorocznej edycji konkursu, zaśpiewa w towarzystwie pracującej nad drugą płytą Natalii Szroeder; Anię Dąbrowską, laureatkę aż dziewięciu Fryderyków, usłyszymy w duecie z Gromeem, nominowanym w tym roku w kategorii Producent Muzyczny Roku, a ubiegłoroczna laureatka Fryderyka za krążek Jak malować ogień?Natalia Przybysz – zaśpiewa z mającym na koncie trzy albumy, w tym najnowszy, zatytułowany Duch, Skubasem. Kasia Linsnominowana w kategorii Album Roku Pop Alternatywny 2021 za płytę Moja wina, pojawi się na scenie w towarzystwie Vito Bambino, który również ubiega się o Fryderyka w tej kategorii za album Poczekalnia. Zanim dowiemy się, kto dostanie nagrodę, wspólnie wykonają utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, laureata Złotego Fryderyka 2021.
Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021 transmitowana będzie w TVN, Playerze oraz Onecie. Relacje z gali będzie można śledzić także na antenie Radia Zet oraz w mediach społecznościowych Fryderyk Festiwal. Uroczystość poprowadzą: Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka, Mery Spolsky i Robert Karpowicz, dziennikarz Radia Zet.
Bilety są już w sprzedaży! Więcej bieżących informacji na wydarzeniu FB https://fb.me/e/1zXYTPXB4
Pełna lista nominowanych do nagrody Fryderyk 2021 dostępna jest na stronie: fryderyki.pl
Fryderyki to nagrody przyznawane od 1995 roku przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio-Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1,5 tys. artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. Nominowani do Fryderyków wyłaniani są w drodze tajnego głosowania wszystkich członków Akademii podzielonej na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Członkowie Akademii mogą należeć wyłącznie do jednej sekcji i tylko w jej obrębie mają prawo głosu. Dzięki temu każdy ma szansę wypowiedzieć się w tej dziedzinie muzyki, która jest mu najbliższa.
Zwycięzcy zostają wybrani w drugiej turze tajnego głosowania. Rezultat tego głosowania pozostaje tajny aż do momentu ogłoszenia laureatów na uroczystych galach: muzyki poważnej oraz muzyki rozrywkowej i jazzu.
Organizatorzy wydarzenia: Związek Producentów Audio-Video, Akademia Fonograficzna
Gospodarze wydarzenia: Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie
Producent wydarzenia: High Events
Partnerzy merytoryczni: Związek Artystów Wykonawców STOART, Szczecińska Agencja Artystyczna
Partnerzy technologiczni: Player, TIDAL
Patroni medialni Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej: TVN, Onet, Gazeta Wyborcza, Anywhere.pl, Radio Zet
Wnioski akredytacyjne na Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021 można wypełnić na stronie: http://fryderyki.pl/akredytacje-lp.

O Związku Producentów Audio-Video

ZPAV jest stowarzyszeniem producentów fonogramów i wideogramów muzycznych, zrzeszającym ok. 90% rynku muzycznego w Polsce. Posiada zezwolenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego na zbiorowe zarządzanie prawami producentów fonograficznych. Od momentu powstania w 1991 r. ZPAV prowadzi działania na rzecz dynamicznego rozwoju rynku muzycznego w Polsce.

Jest grupą krajową Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI), która zrzesza i reprezentuje światowy przemysł muzyczny (ponad 1 400 firm w 66 krajach). ZPAV działa na forum legislacyjnym, współpracuje z organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości w dziedzinie ograniczenia naruszeń praw autorskich i pokrewnych, prowadzi szerokie działania edukacyjne oraz promocyjne, wspierające rozwój rynku muzycznego, m.in. opracowuje Oficjalną Listę Sprzedaży (OLiS) oraz przyznaje wyróżnienia Złotych, Platynowych i Diamentowych Płyt.

Od 1995 r. ZPAV jest organizatorem Fryderyków – nagród muzycznych, przyznawanych przez środowisko muzyczne: muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej.

pasek 2021 ROZRYWKOWA WWW_v13.png