NIECH SIĘ DZIEJE MUZYCZKA. I TEATR. I FILM.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

I taniec, i malarstwo, i instalacje artystyczne.

Wszystko to już po raz trzeci będzie się składało na cykl artystycznych wydarzeń o nazwie: Stodoła Kultury i Sztuki.

Między 29 lipca a 1 sierpnia 2021 roku Stowarzyszenie Supermarket Artystyczny po raz kolejny organizuje we wsi Łążek Garncarski (woj. lubelskie) artystyczny, interdyscyplinarny i propagujący kulturę cykl wydarzeń współfinansowanych przez Fundację PZU przy wsparciu Marszałka Województwa Lubelskiego oraz lokalnych jednostek samorządowych.

W skład grupy tworzącej Stodołę Kultury i Sztuki wchodzą artyści z całej Polski, którzy z pasją i zaangażowaniem na co dzień zajmują się m.in. aktorstwem, malarstwem, rzeźbą i tańcem, filmem, czy grafiką. Tutaj połączą swoje talenty i różne dyscypliny artystyczne, żeby popularyzować sztukę i otwierać na nią wszystkich chętnych.

Wszystkie wydarzenia są dostępne dla wszystkich, bezpłatnie!

W ciągu dnia odbywać się będą warsztaty malarskie, muzyczne i ruchowe.

Przez kolejne wieczory będzie można natomiast obejrzeć:

Film. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w reżyserii Jana Holoubka, czyli prawdziwą historię aresztowania i drogi do wolności Tomasza Komendy.

Teatr. W tym roku odbędzie się czytanie performatywne „Oświadczyn” Antoniego Czechowa w reżyserii Małgorzaty Głuchowskiej, z udziałem Modesta Rucińskiego, Mateusza Bieryta i Jędrzeja Bigosińskiego.

Stand-up. Mariusz Kędzierski – uznany i nagradzany na całym świece artysta-grafik i mówca motywacyjny, bardzo szczerze i bardzo śmiesznie opowie o swojej artystycznej drodze i przeciwnościach, które na tej drodze pokonuje.

Koncert. Kilkuczęściowy wieczór muzyczny aranżowany przez duet Bieryt/Ruciński, którzy zaprosili na tę okazję kilku muzycznych przyjaciół. Muzyka zagra przed stodołą, w stodole i poniesie się po całej wsi.

Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w spotkaniach z artystami na żywo, koncerty i czytanie performatywne będzie streamowane w Internecie na stronie i kanałach należących do Stodoły Kultury i Sztuki.

Przez cały czas trwania SKiSu będzie można oglądać wystawę obrazów, które po raz kolejny zostaną wkomponowane w wiejską przestrzeń Łążka Garncarskiego. W tym roku wystawa odbędzie się pod hasłem „Kobieta Wodzem Chwalebnego Czynu”.

Poza koncertami, wernisażem i warsztatami, nowością w tym roku będzie multimedialny wernisaż sztuki młodej artystki Adrianny Gołębiewskiej. Plenerowa wystawa o charakterze interaktywnym rozpocznie się spacerem śladami wielokanałowej instalacji site specific, wykorzystującej technologię QR Code, przygotowanej specjalnie na potrzeby wydarzenia. W jej skład wchodzić będą instalacje multimedialne do odtwarzania na własnych urządzeniach typu smartfon po zeskanowaniu kodu QR, a także kolaże oraz fotografie zamontowane w przestrzeni wsi.

Zapraszamy!

Stowarzyszenie Supermarket Artystyczny & Przyjaciele

Reklama