LESS IS MORE. RAW MAN

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dwudziestu silnych, autentycznych i pełnych pasji mężczyzn pokazanych oczami silnych i odważnych kobiet. Wspólnie tworzą fotograficzną opowieść o męskiej sile, indywidualności i pasji życia.

W świecie, gdzie głośno i otwarcie mówi się, o kryzysie męskości, o tym, że kobiety są coraz silniejsze, samowystarczalne i nie potrzebują mężczyzn do codziennego życia, gdzie mężczyźni stają się słabi, mało męscy i wegetujący – autorki Projektu krzyczą NIE. Silne i 100% kobiety obrazowo wychodzą naprzeciw stwierdzeniu, „że prawdziwych mężczyzn już nie ma” – owszem są. 

W sfeminizowanym świecie, gdzie kobiety, co raz częściej zajmują wysokie stanowiska, walczą o swoje prawa i gdzie ich głos widać we wszystkich możliwych miejscach, gdzie większość projektów artystycznych skupia się na kobiecości, macierzyństwie, walce z chorobami, o status, mężczyźni schodzą na dalszy plan.  W mediach pojawiają się trzy typy: macho, romantyczny kochanek lub zniewieściały chłopiec. Projekt Less is more. Raw man, to ukłon w stronę prawdziwej, autentycznej męskości i próba zadania pytania, czym ona jest w dzisiejszych czasach? To pozytywny przykład bohaterów, którzy ze swoich wad uczynili atut, wymykają się szeroko pojętemu kanonowi piękna, a ich siłą jest autentyczność. Fotografie bez filtrów i bez obróbki w programach graficznych autorstwa Patrycji Toczyńskiej obrazują mężczyzn odpowiedzialnych, stanowczych, zaradnych, inteligentnych i troskliwych. 

Projekt jest odsłoną kolejnej edycji kampanii społecznej Less is more. Naturalnie Piękni i #Lessismore. Naturalnie piękne kobiety, która cieszyła się w mediach dużym uznaniem. Na jego realizację wpłynęło wiele czynników: obserwacje relacji międzyludzkich, rozmowy z mężczyznami i kobietami, przemyślenia i dyskusje, a także często przerażające, ale nieodłączne składniki życia przedstawianego w mediach społecznościowych. Wśród zaproszonych do kampanii znaleźli się aktorzy, modele, blogerzy, muzycy, sportowcy, projektanci, a także naturszczycy, którzy zachwycili swoją oryginalnością. Ich uroda często odbiega od kanonu piękna, jednakże piegi, blizny, tatuaże pokazują ich indywidualizm i surowość. 

Poza fotografiami powstanie film dokumentalny, który będzie uzupełnieniem opowieści o pasjach, przyjaźniach i wartościach, które towarzyszą, na co dzień bohaterom w męskim i kobiecym świecie oraz album specjalnie wydany na wernisaż Projektu. 

20 odmiennych historii, 20 prawdziwych mężczyzn m.in.: Mirosław Zbrojewicz , Janusz Chabior, Michał Będźmirowski, Emil Biliński, Rafał Czapul, Andrzej Grzebyk, Jakub Nowicki, Bartłomiej Pawlus, , Piotr „Vienio” Więcławski. 

„Jesteśmy dumne, że spotykamy na swojej drodze takich mężczyzn, jacy wezmą udział w naszym Projekcie. Sam fakt tego, że każdy z osobna bardzo nam pomaga w realizacji naszych założeń, świadczy o tym, że jako silne i kreatywne kobiety możemy liczyć na wsparcie silnych mężczyzn. Takich mężczyzn jest na pewno więcej. Pozwólmy im na pokazanie swojej siły.

Patrycja i Iwona

Premiera Projektu LESS IS MORE. RAW MAN odbędzie się 16 września, 19:30

w Foyer Teatru 6.piętro – Pałac Kultury i Nauki, Warszawa, Pl. Defilad 1

Lista Bohaterów / Less Is More. Raw Man. Pasja i Autentyczność.

 1. Aleksander Milwiw-Baron / gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny
 2. Michał Będźmirowski / bloger Modny Tata
 3. Piotr Białkowski / model, przedsiębiorca
 4. Emil Biliński / fotograf 
 5. Bartłomiej Brzuska / szef kuchni
 6. Janusz Chabior / aktor teatralny, telewizyjny i filmowy
 7. Rafał Czapul / projektant 
 8. Artur Goźdź / manager sportów walki
 9. Andrzej Grzebyk / zawodnik MMA, mistrz polskiej organizacji FEN
 10. Ireneusz Korzeniowski / influencer Styleman
 11. Arkadiusz Krzywkowski / manager, właściciel Krzywkowski Management 
 12. Jakub Nowicki / freelancer, model
 13. Tomasz Ossoliński / projektant mody 
 14. Bartłomiej Pawlus / perkusista
 15. Andrzej Saramonowicz / scenarzysta, reżyser, producent, dziennikarz
 16. Antoni Sasin / model
 17. Jan Stokłosa / kompozytor, dyrygent 
 18. Jan Wawrzyniec Tuźnik / aktor, podróżnik
 19. Piotr VIENIO Więcławski /  raper, wokalista, autor tekstów, producent muzyczny, aktor
 20. Mirosław Zbrojewicz / aktor teatralny, telewizyjny i filmowy

—————————————————————————————————————————

Credits: 

Autorzy projektu:  Patrycja Toczyńska, Iwona Kowalczyk

Foto: Patrycja Toczyńska | patrycjatoczynska.com 

Produkcja: Iwona Kowalczyk | Wa2Design 

Stylizacja i współpraca organizacyjna: Renata Piotrowska 

Social Media: 

FB: Less Is More. Naturalnie Piękni 

IG: @lessismore_naturalniepiekni  #lessismorerawman

Reklama