Filmy (psychologicznej) grozy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Władca much

Historia oparta na powieści Williama Goldinga zekranizowana przez Petera Brooka. Rzecz dzieje się na jeszcze niedawno bezludnej wyspie, która zostaje osiedlona przez ocalałych z katastrofy. Innymi słowami „Lost” z dziećmi w rolach głównych. Młodzi chłopcy próbują poukładać swoje nowe życie, grając dorosłych. Pojawia się zjawisko podziałów społecznych, a chłopaki pozwalają sobie na coraz więcej niebezpiecznych działań względem innych kompanów. Czy skończy się tak brutalnie jak w „Igrzyskach śmierci”? To wiedzą Ci, którzy przeczytali już Goldinga.

Okno na podwórze

Hitchockowski dreszczowiec opowiadający o fotografie, który w wyniku wypadku zostaje uwięziony na wózku inwalidzkim. Całe dnie spędza w domu, a jedyną rozrywką stają się historie, odgrywające się za oknem. Jeff przygląda się coraz baczniej życiom innych, w tym głównie rodzinie Thorwaldów, w której małżonka również jest schorowana. Nagle kobieta znika, a Jeff zauważa nocną porą sąsiada z walizką. W głowie mężczyzny rozpoczynają się spekulacje. Czy wraz z pomocą przyjaciółki uda mu się ustalić rzeczywisty bieg wydarzeń?

Morfina

Bazująca na opowiadaniach i zdarzeniach z życia Bułhakowa opowieść o lekarzu, przybywającym do rosyjskiego miasteczka. Rozpoczyna praktykę w niewielkiej przychodni. Nowe miejsce zamieszkania jest okryte szarością, wybijającą się śnieżną pustką i dennymi codziennymi zdarzeniami, które sprawiają, że młody mężczyzna pragnie większej ilości wrażeń. W celu zapomnienia o otaczającej go rzeczywistości zaczyna przyjmować morfinę, której jak bliskości drugiego człowieka potrzebuje coraz więcej.

Pojedynek

W rolach głównych Michael Caine i Jude Law. Pierwszy pan wciela się w cenionego pisarza Andrew, który dorobił się majątku na swoich detektywistycznych powieściach. Miliony dały mu ogromną rezydencję, jednak stracił zainteresowanie swojej żony, która znalazła sobie kochanka. Mężczyzna postanawia zgodzić się na rozwód pod jednym warunkiem. Zaprasza Milo, młodego aktora do siebie, wciągając go w intrygi i gry umysłowe, mogące wzbogacić go o cenną biżuterię.

Reklama

Reklama