Gorąca ekranowa para – Javier Bardem i Penelope Cruz

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
“Wszyscy wiedzą” reż. Asghar Farhadi

Aż trudno uwierzyć, ale poznali się prawie 30 lat temu. Pierwsze spotkanie hollywoodzkiej pary – Penelope Cruz i Javiera Bardema przypada na 1992 rok, kiedy to wystąpili w filmie „Szynka, szynka”. Młoda aktorka uwodziła w tym filmie kolejnych mężczyzn, wśród nich Bardema.

Kolejny raz na planie spotkali się dopiero cztery lata później w komedii romantycznej „Miłość poważnie szkodzi zdrowiu”. Cruz grała główną rolę, natomiast Javier miał jedynie epizod sanitariusza. Trzeci raz wspólnie wystąpili w filmie „Mas que amor, frenesi” z 1996 roku. Ciekawostką jest fakt, że za muzykę w tej produkcji odpowiadał Juan Bardem – wujek Javiera, a scenariusz napisał i film wyreżyserował Miguel Bardem – kuzyn aktora. Jednak to dopiero u Woody’ego Allena w „Vicky, Cristina, Barcelona” narodziło się między aktorami gorące uczucie. „W mojej żonie jest ogień” – mówi o Penelopie zakochany Javier. Już jako małżonkowie (ślub odbył się na Bahamach w 2010 roku) zagrali razem w „Adwokacie” Ridleya Scotta, gdzie Javier wcielił się w ekstrawaganckiego właściciela nocnego klubu, natomiast Cruz grała narzeczoną tytułowego bohatera (Michael Fassbender). W filmach „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” i „Wszyscy wiedzą” zagrali parę. W dziele Fernando Leóna de Aranoa Bardem wcielił się w legendarnego bossa narkotykowego, a Cruza zagrała Virginię Valejo – kolumbijską prezenterkę i wielką miłość Escobara. W drugim w reżyserii Asghara Farhadiego wystąpili jako para po przejściach – kiedyś łączyła ich namiętność, a teraz pozostało tylko napięcie.

“Wszyscy wiedzą” reż. Asghar Farhadi

Gdy w 2007 Bardem roku odbierał Oscara za rolę w filmie „To nie jest kraj dla starych ludzi” wyznał Cruz: „Tak wiele Ci zawdzięczam i tak bardzo cię kocham”. Penelope dostała Oscara rok później za „Vicky, Cristina, Barcelona” –  byli pierwszymi hiszpańskimi aktorami nagrodzonymi tą statuetką. Bardem pytany, jak to jest pracować z żoną, mówił: „Ja nie mam z tym problemu. Wykonujemy swoją pracę, a potem wracamy do naszego codziennego życia, które jest o wiele bardziej interesujące niż jakakolwiek fikcja”. Penelope Cruz i Javier Bardem to dziś na pewno najpopularniejsza hiszpańska para na świecie.

“Wszyscy wiedzą” reż. Asghar Farhadi

Reklama