#InHERior. Sheraton Grand Warsaw – miejsce, które łączy ludzi

Kaja KOWALSKA

Sheraton-ww

Dokładnie 22 września 1996 roku powstał pierwszy Hotel Sheraton w Polsce, znajdujący się w Warszawie, przy ul. Bolesława Prusa 2, na Placu Trzech Krzyży. W tym roku hotel,  obecnie pod nazwą Sheraton Grand Warsaw, definiującą go jako obiekt świadczący usługi premium, obchodzi swoje 25-lecie działalności w Polsce. Od tego czasu miejsce to gościło wiele znanych osobistości z całego świata, między innymi artystów, aktorów i polityków.

Idea Sheratona to łączenie ludzi, a dokładniej kreowanie przestrzeni do spotkań o różnym charakterze. W obiekcie znajduje się 350 pokoi, dwie wyśmienite restauracje kuchni włoskiej i azjatyckiej, a także sale konferencyjne, siłownia i spa.

 
Reklama

Sercem hotelu jest lobby, którego obecna aranżacja z 2019 roku została zaprojektowana przez duet znanych, brytyjskich architektów – Goddart Littlefair. Przestrzeń bazuje na planie koła, które zostało podkreślone przez układ ścian, oraz różnorodne zastosowanie materiałów na podłodze. Odpowiednio dobrane, obłe meble wypoczynkowe zostały ustawione zgodnie z kształtem przestrzeni, podkreślając okrągłą formę kompozycji. Z góry spływa dekoracyjna, nowoczesna płaskorzeźba, na tle półokrągłej ściany w kolorze ciepłego drewna. W podwieszanym suficie zastosowane zostały taśmy oświetlenia ledowego, które nadają pomieszczeniu poświatę, dodatkowo optycznie oddzielającą strefę lobby od przestrzeni komunikacyjnej i wyróżniającą ją. Całość utrzymana jest w odcieniach beżu, brązu i szarości. Dopełnieniem kolorystycznym jest błękit pojawiający się w tapicerkach kanap, który ożywia kompozycję przeciwstawiając się ciepłym barwom.

Projekty pokoi gościnnych, które zostały odnowione w 2017 roku, wykonał brytyjski projektant Alex Kravetz. Wnętrza są spójne, utrzymane w ciepłych tonacjach, z dominacją neutralnego beżu. Pokoje są jasne i przestronne, a stonowana kolorystyka wprowadza do przestrzeni spokój. Wnętrza utrzymane zostały w uniwersalnym, klasycznym stylu połączonym z nutami elegancji, objawiającymi się w złotych akcentach jako detale mebli, oraz wykończeniach o wzorze ciemnego drewna. Dopełnieniem kompozycji są tapicerowane panele ścienne pełniące funkcję oparcia łóżek. Wezgłowia posiadają geometryczne podziały, które nadają pomieszczeniom modnego, nowoczesnego charakteru.

Na uwagę zasługuje także wnętrze restauracji inAzia, które również zostało zaprojektowane przez Martina Goddarta i Jo Littlefair. Szefem kuchni lokalu jest Marcin Sasin. Jest to najwyżej oceniana w Warszawie restauracja specjalizująca się w kuchni azjatyckiej. Wnętrze współgra z innymi przestrzeniami hotelu, jednocześnie oddając orientalny charakter miejsca. Sufit w czarnym kolorze dodaje pomieszczeniu dozy tajemniczości i głębi, niczym nocne niebo. Ściany w kolorze drewna oraz przesuwne drzwi na wzór japońskich tatami budują ciepły, przytulny klimat. Wnętrze jest spójne i harmonijne. Meble tapicerowane subtelnie akcentują różnorodność kolorystyczną panującą w lokalu, poprzez ciepłą czerwień, delikatny róż, oraz głębokie i eleganckie błękity i zielenie. Kolor złamanego, morskiego błękitu pojawia się również na fragmentach ścian. Dopełnieniem kompozycji jest zjawiskowe oświetlenie w postaci sufitowych lamp wiszących, nawiązujących kształtem do ptaków w stylu origami, oraz eleganckie, złote dodatki.

Sheraton Grand Warsaw to miejsce, które łączy ludzi, otwierając się na różnorodne potrzeby i tworząc przestrzeń pozwalającą na spotkania o wielu różnych celach – od prywatnych po biznesowe. Jest to niezwykłe miejsce o prestiżowym charakterze i niebanalnym, zachwycającym designie.

KAJA KOWALSKA

Jest dyplomowanym architektem wnętrz i współzałożycielką pracowni projektowej ATUT Architektura Wnętrz. Na co dzień tworzy indywidualne projekty przestrzeni mieszkalnych dopasowane do stylu życia, osobowości i potrzeb użytkowników. Kocha piękne wnętrza. Jej dodatkową kreatywną pasją jest projektowanie grafiki użytkowej. Lubi także eksperymenty z kolorowym makijażem, który pomaga jej wyrazić siebie. Uwielbia przyrodę – zwierzęta, rośliny i góry.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE