#INHERIOR. Vienna House Mokotow Warsaw – europejska i nowoczesna gościnność.

Małgorzata Gastoł

inherior 13

W dobie podróży, wyjazdów służbowych i konferencji, hotel przestał być jedynie tymczasowym przystankiem, lecz stał się niejako synonimem wygody, luksusu i niebanalnego designu. Chcąc sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających,  Vienna House stworzyła na warszawskim Mokotowie nietuzinkowy hotel gwarantujący nie tylko komfort oraz obsługę na najwyższym poziomie, ale również odpowiadający na potrzeby gastronomiczne i estetyczne swoich gości. Informacji udzieliła Katarzyna Strojna-Szwaj, Regional Communication & Marketing Manager.

 

Vienna House Mokotow Warsaw jest szóstym obiektem w Polsce stworzonym przez austriacką grupę hotelową Vienna House. Co wyróżnia hotel na Mokotowie spośród innych obiektów Vienna House? Czy każdy z nich stanowi odrębną jednostkę dopasowaną do obszaru, w którym powstał, czy też posiadają jakiś wspólny mianownik?

 

W Vienna House – bez względu na lokalizację i markę hotelu – liczy się niekończące się odkrywanie, europejska atmosfera i nowoczesna gościnność. Vienna House dopasowuje się do potrzeb gości i uosabia hotelarstwo w całym tego słowa znaczeniu. Te wartości są wspólne dla wszystkich hoteli, jednak równocześnie każdy z obiektów Vienna House ma swój niepowtarzalny charakter, architekturę i wystrój wnętrz.

Unikalne hotele miejskie Vienna House prowadzone są w ekskluzywnym standardzie i łączą w sobie ponadczasowy wystrój z elegancją. Do tej grupy należy Vienna House Mokotow Warsaw, który wyróżnia się spośród innych obiektów nie tylko brutalistyczną architekturą, ale również atmosferą biznesowo-lifestyle’owego hotelu.

 

Co to oznacza?

 

Lobby wraz z barem, restauracją i strefą konferencyjną tworzą wspólną przestrzeń, sprzyjającą integracji i swobodnej atmosferze zarówno podczas konferencji, jak i służbowych kolacji. Industrialny wystrój wnętrz współgra tutaj z bujną roślinnością restauracji Greenhouse oraz ekskluzywnymi dodatkami, które nadają przestrzeni unikalnego charakteru. Hotel postawił na proekologiczne rozwiązania, dlatego minimalizuje ilość drukowanych materiałów promocyjnych. Udogodnienia dla klientów biznesowych, takie jak szybkie WiFi, możliwość zameldowania online, siłownia 24/7 czy śniadania na wynos, połączone są z usługami dla klientów turystycznych, takimi jak przyjazna polityka cenowa dla rodzin z dziećmi i pupilami, możliwością przedłużenia doby hotelowej czy bogatymi bufetami śniadaniowymi.

Poza hotelami Vienna House w sieci obecne są również obiekty Vienna House Easy, gdzie stawia się na swobodny wystrój, niezobowiązującą atmosferę i naturalność, jak również Vienna Townhouse, które są butikowymi hotelami dla indywidualistów. Projekt Vienna House R.evo to z kolei rewolucja hotelowa w mieście: po raz pierwszy połączono funkcjonalność hotelu, elastyczność apartamentów i indywidualność prywatnego mieszkania.

 

Co stanowiło główną inspirację dla stworzenia projektu Vienna House? Jaka była idea oraz cele? Co wyróżnia Vienna House Mokotow Warsaw spośród innych warszawskich hoteli?

 

Vienna House obecna jest na polskim rynku od 1991 r., kiedy to otworzono Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje. Obiekt był jednym z pierwszych hoteli sieciowych w Polsce i do dnia dzisiejszego wyznacza standardy w swojej kategorii. Od 2018 r. sieć działa pod marką Vienna House. Marka stawia na gościnność, czego symbolem jest otwarte i przyjazne lobby, a także na udogodnienia technologiczne, takie jak dostęp do szybkiego Internetu, możliwość skorzystania z internetowej usługi concierge czy mobilnego zameldowania. Vienna House zwraca dużą uwagę na doznania estetyczne, czyli architekturę i design, oraz smakowe – dlatego rozwija ofertę gastronomiczną. Poza pokojami goście mogą korzystać z zielonej restauracji Greenhouse, która oferuje zawsze świeże dania inspirowane kuchnią polską i włoską. W sercu hotelu znajduje się modny lobby bar z autorskimi drinkami, a z tyłu budynku kameralny letni taras restauracyjny. Strefa konferencyjna harmonijnie łączy się z lobby i oferuje możliwość zorganizowania większych bądź mniejszych spotkań. Kameralne VIP-owskie spotkania są też organizowane w hotelowym apartamencie. Goście mogą też korzystać z siłowni i sali fitness z widokiem na Warszawę 24 godziny na dobę, szybkiego WiFi, mobilnego concierge, opcji wcześniejszego zameldowania i późniejszego wymeldowania, przechowalni bagażu czy śniadania na wynos.

Każdy hotel ma swój indywidualny charakter, który wpisuje się w otoczenie obiektu. Znakiem rozpoznawczym Vienna House Mokotow Warsaw jest modernistyczna bryła budynku z wysokimi oknami zaprojektowana przez uznane biuro JEMS Architekci oraz zielona restauracja Greenhouse. Budynek wyróżnia się w dość monotonnej biurowej dzielnicy. W jego wystroju wnętrz industrialne elementy harmonizują z ciepłymi materiałami mebli, wykładzin i starannie dobranych dodatków najlepszych designerów. Hotel został zlokalizowany w biznesowej dzielnicy, niedaleko lotniska, dlatego nie bez znaczenia jest duży parking podziemny, jak również letni taras w stylu włoskiego placu, który pozwala na złapanie oddechu w betonowej dżungli.

 

W 2020 roku Vienna House Mokotow Warsaw otrzymało Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszawy. Czy na ten moment jest to jedyne wyróżnienie przyznane obiektowi? Jakie okoliczności i kryteria zwróciły uwagę jury na obiekt Vienna House? Co zdobyło szczególne uznanie?

 

Vienna House Mokotow Warsaw został uznany za najlepszy budynek komercyjny w Warszawie z 2019 r. Zawdzięcza to wyjątkowej bryle budynku zaprojektowanej przez polską pracownię architektoniczną JEMS Architekci. Jak przyznał na łamach vogue.pl Grzegorz Piątek, krytyk i badacz architektury, członek jury: „Vienna House Mokotow Warsaw to heroiczna, betonowa forma nawiązująca do hal fabrycznych, dopracowana w każdym calu”. Architektura hotelu nawiązuje do przemysłowej historii dzielnicy i wyróżnia się brutalistycznym charakterem. Siedmiokondygnacyjny budynek skonstruowany jest z powtarzalnych betonowych ram, podobnie jak stojący za nim niższy obiekt biurowy.

Beton i stal tworzą industrialny wystrój wnętrz hotelu i łączą się z ocieplającą je bujną zielenią oraz dużymi oknami od podłogi do sufitu. Nie brakuje unikatowych w skali europejskiej elementów wyposażenia wnętrz, takich jak lampy z kolekcji Gras, żyrandole DCW editions In The Tube Solar 6, sofa Fogia Tiki czy krzesła Fermob z kolekcji Luxembourgh. Znajdują się one również w restauracji Greenhouse, która przypomina szklarnię i otwarta jest też dla mieszkańców. Wystrój wnętrz to efekt współpracy inwestora Garvest Real Estate, projektantki Agaty Pleśniarowicz oraz Vienna House.

W hotelu Vienna House znajduje się 164 pokoje o nietuzinkowym designie. Czy wystrój wnętrz w każdym pokoju jest inny, czy zostały urządzone według pewnego schematu? Co wyróżnia 44 pokoje o podwyższonym standardzie?

 

Pokoje Vienna House Mokotow Warsaw zaprojektowane są w podobny sposób, różnią się detalami związanymi z umiejscowieniem pokoju w strukturze budynku. Jednakże wszystkie mają analogiczne wyposażenie i wystrój wnętrz. We wszystkich wydzielona jest strefa odpoczynku i pracy, w której znajduje się biurko. Pokoje o podwyższonym standardzie (superior) są pokojami narożnymi, co oznacza, że są one większe i mają okna z dwóch stron. Dodatkowo wyposażone są w designerski zestaw do parzenia kawy i herbaty, jak również szezlong i większy stół. W niektórych pokojach alternatywę oferuje sofa z funkcją spania, a łazienki wyposażone są w wannę.

Do jakich gości skierowana jest oferta hotelu Vienna House na warszawskim Mokotowie: ceniących luksus i wygodę, pragnących odpoczynku i relaksu, czy przyjezdnych, szukających przystanku przed dalszą podróżą?

Zdecydowanie Vienna House Mokotow Warsaw skierowany jest do mobilnych podróżnych, którzy cenią sobie oryginalny design i unikalne doświadczenia. Dla tych, którzy lubią poczuć się swobodnie, a jednocześnie chcą być wyjątkowo zaopiekowani. Z pewnością Vienna House to również propozycja dla gości ceniących sobie kulinarne doświadczenia, w tym bogatą ofertę śniadaniową, jak również tych, którzy cenią sobie prywatność i żywą atmosferę lobby hotelowego.

 

***

MAŁGORZATA GASTOŁ – Jest absolwentką wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej ASP, współzałożycielką pracowni ATUT Architektura Wnętrz, molem książkowym z niegasnącym apetytem na literaturę fantasy, a także miłośniczką muzyki klasycznej. W aranżacjach przestrzeni mieszkalnych stawia na ponadczasowość, funkcjonalność i jedność kompozycji. Uwielbia nieschematyczne rozwiązania oraz projektowe wyzwania.  Dzień uważa za nieudany bez przynajmniej jednego kubka aromatycznej, parującej kawy z pianką.

 

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE